В мережі з’явився список шахрайських сайтів, які виманюють в українців тисячі гривень
До теми
Експерти Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЕМА виявили 147 небезпечних сайтів з неправдивою інформацією про розіграші автомобілів.
Щоб обдурити користувачів, на більшості сайтів вказані юридичні реквізити відомих автосалонів – під виглядом «контактів спонсора розіграшу».
«Всі тексти на таких ресурсах складені грамотно, цікаво, з чітким зазначенням організаторів “акції” і місць отримання “приза”. Але насправді мета шахрайського сайту – ввести в оману навіть найобережнішого користувача», – повідомили в« ЕМА».
Після виявлення шкідливого сайту його, як правило, закривають або просто перестають оновлювати. Втім, тут же створюються нові сайти, що свідчить про прибутковість шахрайської схеми.
Сама схема обману виглядає так: на мобільний телефон користувача приходить привітання з виграшем автомобіля з припискою: «За додатковою інформацією звертайтеся… (далі вказується номер і посилання на сайт шахраїв)». Зателефонувавши за номером, людина дізнається, що дійсно стала щасливим володарем автомобіля і може отримати або машину, або її вартість в грошовому еквіваленті. Для того, щоб забрати «приз», потрібно всього лише «скористатися апаратом самообслуговування (терміналом) і здійснити оплату 1% державного податку від суми виграшу».
«Щоб упевнитися в реальності виграшу, користувач переходить за вказаним у повідомленні посиланням і потрапляє на сайт-обманку, де фігурує вже знайомий йому номер телефону (“для додаткової інформації”), а також вказані цілком реальні реквізити компанії (автовиробника, салону), яка розігрує машину», – розповіли в«ЕМА».
Суми «виграшів» при цьому чималі – від $250 000 до $400 000 і більше, тобто шахраї збирають по 2500-4000 грн з кожного. Повернути ці гроші практично неможливо: навіть якщо злочинців упіймають, їх рахунки на той час будуть вже порожні.
Користувачі, які потрапили на такий шахрайський сайт, можуть повідомити про нього в «ЕМА», заповнивши форму. Фахівці асоціації перевірять його на предмет шкідливості.
Повний список – читайте тут.