В Угорщині 50 українців засудили за підробку документів при отриманні громадянства
Вироки отримали як ті, хто набув угорське громадянство завдяки фальшивим документам, так й посередники у злочині
Суд в угорському місті Ньїредьгаза оголосив вироки щодо 51 громадянина України за обвинуваченням у фальшуванні документів при отриманні угорського громадянства. Як повідомив сайт Mukachevo.netз посиланням на прес-секретаря суду Далма Решана, рішення ухвалили 11 квітня.
«12 обвинувачених засуджені до умовних вироків – від 2 до 10 років ув'язнення. На 39 українців, які намагалися шахрайським способом отримати громадянство Угорщини, накладено штрафи розміром 50 тис. форинтів (приблизно 5 тис. грн. - ред.)», – повідомив Решан.
Найбільший тюремний термін отримали двоє обвинувачених, які мають подвійне громадянство Угорщини та України.
«Вони визнали, що вдавалися до шахрайства та фальсифікації у допомозі українцям здобути громадянство Угорщини за грошову винагороду. Обвинувачені шукали громадян України, які не володіють угорською мовою, а пізніше й тих, які добре володіють. Далі виготовлялися українські паспорти, де одні фотографії замінялися на інші. Таким чином вдавалося подавати фальшиві документи іншими особами і проходити тест на знання угорської мови у районних відділеннях», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що шахрайська схема була чинною з 2014 року. Проте наразі немає інформації, чому вироки для українців є умовними.
Угорське громадянство за спрощеною процедурою можна отримати з 2011 року. Станом на початок 2019 року прокуратура Угорщини порушила щонайменше 370 справ проти українців за фальшування документів для отримання угорського громадянства, зазначає сайт.
Як писав ZAXID.NET, у лютому 2018 року в угорському селі Хайдудорог, що поблизу прикордонного міста Ніредьгаза, поліція влаштувала справжню спецоперацію із затримання місцевих чиновників, яких звинувачують у підробці документів для видачі паспортів громадянам України. Разом із посадовцями було затримано кількох українців.
Місцеві мешканці тоді розповіли пресі, що люди з України справді мешкають в їхньому селі. А в одному з будинків нібито були прописані близько 40 українців.