В Україні можуть різко подорожчати іномарки
Міністерство економіки виступає за підвищення імпортного мита, яке спровокує подорожчання іномарок в Україні в середньому на 18%.
Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, коментуючи рекомендації Міністерства економічного розвитку і торгівлі про введення спецмита на іномарки.
На думку експерта, рекомендоване мито торкнеться 87% автомобільного ринку України і призведе до подорожчання машин, а то і припинення імпорту взагалі.
«У рекомендаціях виділено два класи авто: до 1500 куб. см і до 2200 куб. см, а це близько 87% ринку. Якщо говорити про подорожчання, то візьміть ставку і додайте ПДВ, наприклад, машини першого класу, подорожчають на 7%, а іномарки другого класу – на 18%», - сказав Назаренко.
За словами експерта, в Україні немає прямих імпортерів, а представництва заводів можуть припинити поставки автомобілів на ринок, побоюючись неможливості продати товар, який подорожчав. А це може привести до недонадходження грошей до державного бюджету.
«На сьогоднішній день мито на нафту і газ займає перше місце за надходженнями до бюджету, автомобілі – на другому. За даними митниці, середня вартість ввезеного автомобіля $18, 3 тис., тобто зараз держава отримує з кожного автомобіля $1830. Додаткове мито може привести до того, що тепер іномарки можуть завозити як машинокомплекти, сплативши до бюджету лише 100 євро», - говорить Назаренко.
За словами Назаренка, в країнах Євросоюзу ввізне мито на іномарки взагалі відсутнє, а в межах СОТ вона дорівнює 10%.
Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі, яка проводить спецрозслідування щодо впливу імпорту на роботу вітчизняного автопрому, ввести строком на три роки спеціальне мито на автомобілі, які класифікуються згідно Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності за кодами 8703 22 10 00 і 8703 23 19 10. Мито встановлюється на автомобілі з робочим об'ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більше 1500 куб.см - 6,46%, і на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1500 куб.см, але не більше 2200 куб. см - 15,1%.