В Україні набули чинності оновлені правила організації інклюзії в дитсадках

Відтепер до однієї інклюзивної групи мають приймати не більш ніж трьох дітей

Для кожної дитини в групі розроблятимуть індивідуальну програму розвитку

В одній інклюзивній групі дитячого садка має бути не більше ніж троє дітей з особливими освітніми потребами. Така норма міститься у правилах організації інклюзії в дошкільних закладах Відповідна норма, затверджена урядом, набула чинності 24 червня 2019 року, інформує «Українська правда. Життя».

Зокрема, до однієї групи можуть ходити 1-3 з числа дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, затримкою психічного розвитку, зниженим зором, слухом, легкими інтелектуальними порушеннями тощо; не більше як двоє – з числа дітей зі сліпотою, глухотою, з тяжкими порушеннями мовлення тощо; не більше ніж одна дитина зі складними порушеннями розвитку.

«Під цю зміну держава також передбачила фінансову підтримку. У бюджет 2019 року вперше заклали спеціально кошти на інклюзивну освіту у дошкіллі – йдеться про 37,2 млн грн, які підуть на корекційно-розвиткові заняття та обладнання для дітей», – повідомила міністерка освіти Лілія Гриневич.

Щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до садочка, батьки мають звернутися у заклад із заявою та висновком інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ). За наявності інвалідності також треба надати копію медичного висновку або копію посвідчення особи, що отримує державну соціальну допомогу, та копію індивідуальної програми реабілітації.

Для кожної дитини розроблятимуть індивідуальну програму розвитку. Над нею працюватимуть команди психолого-педагогічного супроводу, до яких входять директор дитсадка, вихователі, асистент вихователя, практичний психолог, вчитель-логопед та інші, але із залученням батьків.

Для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку укладатимуть індивідуальний освітній план строком на три місяці з подальшим продовженням протягом навчального року.

У кожній інклюзивній групі запроваджують посаду асистента вихователя. Окрім цього, за рекомендаціями ІРЦ та згодою батьків, навчальний заклад забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини, якщо такий необхідний.

Важливо також, що в разі утворення інклюзивної групи засновник закладу має забезпечити кошти на: безперешкодний доступ до будівель та приміщень дитсадка для осіб з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, та інших маломобільних груп населення; створення відповідної матеріально-технічної та навчально-методичної бази; відповідний штат працівників, зокрема асистента вихователя;облаштування ресурсної кімнати для проведення психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук