В Україні виявили четвертий випадок дифтерії
11-річний хлопчик із Чернігівської області у важкому стані госпіталізований до реанімації
В Україні виявили вже четвертий випадок захворювання на дифтерію. Цього разу у Чернігівській області. До центральної районної лікарні Ніжинського району у п’ятницю, 13 липня, поступив 11-річний хлопчик із набряком шиї та підозрою на дифтерію. Дитину протягом п’яти днів лікували вдома, повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ України.
«Йому ввели протидифтерійну сироватку, його стан важкий, він зараз знаходиться в реанімації. З області за ним вже виїхав реанімобіль, тому найближчим часом хлопчик буде доставлений в обласну реанімацію. Дослідження тривають, завтра в селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати додаткові заходи, наприклад, профілактичне лікування чи щеплення», - повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.
У МОЗ також повідомили ZAXID.NET, що діагноз дифтерія був лабораторно підтверджений у суботу, 14 липня. До Чернігова прибули фахівці з Києва, щоб допомогти врятувати хлопчика.
Випадків захворювання на дифтерію стає все більше. Тільки 10 липня МОЗ повідомило, що дифтерію діагностували у 15-річного підлітка з Київської області, а через три дні, 13 липня, – ще один випадок дифтерії, вже четвертий у цьому році. Перші два були зафіксовані у Рубіжному Луганської області: у січні 2018 року захворів 32-річний чоловік, а у червні дифтерію діагностували у 36-річного чоловіка.
Лікарі попереджали, що за спалахом кору в Україні буде і спалах дифтерії. Причина – низький рівень вакцинації проти цього захворювання. Але ситуація з дифтерією може бути значно складніша, ніж з кором. Якщо від кору після одного щеплення, за словами лікарів, в організмі вже на 80-85% є захистні антитіла, то щоб захистися від дифтерії, треба щепитися три рази підряд, як мінімум, потім ще раз через рік і тоді кожні 10 років вакцинуватися. Тому швидко виробити імунітет проти дифтерії не вдасться.
А дифтерія – дуже небезпечне гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.
Коли виникне епідемія, жертв, за словами педіатра Євгена Комаровського, може бути багато. При дифтерії, як твердить педіатр, без сироватки помирає 50% хворих, з сироваткою навіть у найкращих клініках світу все одно помирає 10-15%, тобто кожний десятий хворий.
Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) захворіло майжео 20 тисяч людей, 696 з них померли.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії — вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні 10 років. Вакцини від дифтерії і для дітей, і для дорослих, як твердить МОЗ, є у всіх регіонах України.