В Україні запрацювала моніторингова місія ВООЗ для боротьби з поліомієлітом
До теми
Незалежна моніторингова місія Світової організації охорони здоров'я за оцінкою реагування на спалах поліомієліту в Україні розпочала свою роботу. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.
«Експерти з різних країн світу зосередять увагу на епідеміологічному нагляді, а також діяльності владних структур і медичних працівників, спрямованій на збереження Україною статусу країни, вільної від поліомієліту», – зазначено в повідомленні.
Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець у доповіді про епідемічну ситуацію в країні повідомив, що в результаті додаткової імунізації проти поліомієліту, яка тривала з жовтня 2015 до лютого 2016, «принаймні одну дозу ОПВ (оральної поліомієлітної вакцини) отримали 3 млн 423 тис. 803 дитини, що становить 90,1%».
Він зазначив, що важливою складовою в процесі боротьби із спалахом було навчання медичних працівників, яке проводилося за підтримки міжнародних партнерів в усіх регіонах країни. Зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) провів низку тренінгів для підвищення обізнаності лікарів у кожній сфері.
Результатом роботи Місії стануть висновки фахівців ВООЗ щодо того, чи вдалося зупинити циркуляцію вакциноспорідненого вірусу поліомієліту в Україні.