Верховна Рада збільшила штраф за нетверезе водіння до 51 тис. грн

Парламентарі посилили відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння

СуспільствоАндрій Стець, 22 листопада 201836400
Закон набуде чинності через три місяці з дня його опублікування

Верховна Рада України посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Згідно із статтею 286-1 законопроекту 7279-д, який був ухвалений на сьогоднішньому засіданні парламенту, штрафи за нетверезе водіння суттєво зросли.

Зокрема, штраф за керування транспортом в стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 тис. грн (1 тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до 34 тис. гривень (2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням прав на строк до 3 років.

Також в остаточній редакції законопроекту йдеться, що ті самі дії, вчинені повторно, - караються штрафом у 51 тис. грн (3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування на строк від 2 до 3 років.

Зазначимо, що раніше нетверезе водіння каралося штрафом у 10,2 тис. грн і позбавленням прав на 1 рік. Ті самі дії вчинені повторно у період 5 років каралися штрафом у 40,2 тис. грн і позбавленням прав на 10 років.

Як інформував ZAXID.NET, на своєму засіданні 22 листопада Верховна Рада запровадила в Україні інститут кримінальних проступків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук