Від початку року ДАІвці оштрафували більше тисячі водіїв львівських маршруток
До теми
- У Львові суд скасував підвищення вартості проїзду у маршрутках до ₴3 ZAXID.NET
-
«Три гривні за маршрутку – надто низький тариф для Львова».
ZAXID.NET з’ясував особливості проведення першого в історії Львова незалежного аудиту розрахунку тарифів на проїзд у маршрутках ZAXID.NET - Львівська мерія до рішення апеляційного суду не знижуватиме вартість проїзду у маршрутках ZAXID.NET
У Львові водії маршруток обганяють, підрізають, балакають по телефону, хамлять та порушують правила дорожнього руху. Пасажири констатують, що навіть після підняття тарифу до 3 гривень, культура обслуговування перевізників залишилась на тому ж рівні.
Через одного у руках водіїв маршруток мобілка. Керівник автошколи водійської майстерності Тарас Рега може годинами розповідати, як себе поводять на дорозі шофери маршрутних таксі. У нього на цьому особливо загострена увага, бо він сам вчить інших правильній їзді.
«Старі водії, на мою думку, більш інтелігентні. А водії молодшого віку більше розмовляють по телефону і трошки більше хамлять», - наголосив Рега.
Однак найбільше на хамство водіїв громадського транспорту скаржаться пенсіонери. «Вони нехтують старшими людьми, не хочуть зупинятися. Вважають старших людей другим сортом», - бідкається львів’янка пані Катерина.
У Львові є так званий "чорний список" водіїв маршруток. Він оприлюднений на сайті Асоціації перевізників Львівщини. У ньому три десятки прізвищ. Ці люди більше ніколи не зможуть працевлаштуватися у місцевих АТП, розповів голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка. Втім, визнають, що "вовчий білет" дають лише у крайньому випадку.
«В автопарках не вистачає водіїв. Сьогодні є такі факти, що приходять нові автобуси і немає кого посадити за кермо. Тому тут є ситуація непроста», - визнає Велійка.
Натомість, водії скаржаться, що пасажири самі провокують їх на лихе слівце. А потім ще пишуть скарги.
«І серед пасажирів погана культура теж. Ну, і з нашого боку. Я ж не кажу, що ми не винні. Нюанси є різні», – зауважив водій маршрутки Назар Бурий.
За цей рік ДАІвці вже занотували більше тисячі порушень ПДР водіями маршруток.
«Нами створено базу порушень. Бо дуже часто буває, що водії переходять від одного перевізника до іншого. Створено базу, в яку за кожним водієм зафіксовано, скільки він скоїв порушень», – пояснює начальник відділу автомобільно-технічної інспекції ДАІ Олег Романюк.
Перевізників вже навіть збирають на профілактичні бесіди з ДАІ, однак сьогодні, 11 листопада, жоден керівник міських АТП обговорити аварійність та культуру водіїв так і не прийшов.