Виставка робіт Пінзеля у Луврі таки відбудеться
"Виставка робіт Пінзеля у Луврі відбудеться - це остаточна домовленість. У вересні цього року на Львівщину приїде заступник директора Лувру, начальник департаменту скульптури Женев’єв Брест-Ботьє, яка займатиметься відбором робіт Пінзеля на цю виставку", - заявив сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, який нещодавно повернувся із офіційної поїздки до Франції.
За його словами, представник Лувру відбиратиме роботи Пінзеля не лише на Львівщині, а й у Івано-Франківській та Тернопільській областях.
Щодо дати виставки - наразі її уточнюють.
"2007 рік було проголошено роком Пінзеля в трьох областях Західної України - Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. На початку минулого року ми проводили соціологічне опитування щодо того, чи люди знають, хто такий Пінзель. Тоді лише 3% опитаних знали, що це за постать. У вересні 2007-го - вже 18%. Це великий прогрес", - зазначив 23 лютого під час підписання декларації про проголошення 2008 року - Роком замків та палаців Західної України - голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Він додав, що в Києві у Палаці "Україна" проходила виставка робіт скульптора Пінзеля. "Але це не останній захід у межах року Пінзеля. Ми ведемо переговори про проведення виставки у Луврі в Парижі. Зараз на Львівщині перебуває Посол Франції в Україні Жан Поль Везіан. Ми обговорювали це питання. Безпосередньо сьогодні він відвідує замки Львівщини. На сайті Посольства Франції в Україні розміщено багато інформації про наші замки та Пінзеля зокрема", - повідомив М. Сеник.
"Пінзель - видатний скульптор, "найбільший" в післямікеланджелівський період. "В нас є не так багато відомостей про Пінзеля. Невідомо звідки прийшов. Про Пінзеля дізналися з документів, які 1906 року було знайдено у соборі св. Юра, де йшлося, що цьому майстрові було заплачено 37 тис. золотих за фігуру на соборі. Відомо, що 1762 року вдова Пінзеля знову вийшла заміж. Це дивна постать, як йому дозволяли у Львові працювати, адже він був партачем, не належав до цеху скульпторів, останні навіть погрожували вбити партачів, яким замовляли роботу", - розповів директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.