Влада Шрі-Ланки масово висилає з країни іноземців після нещодавніх терактів
Більшість висланих іноземців - релігійні проповідники різних конфесій
До теми
Після серії вибухів у Шрі-Ланці з країни вислали вже понад 600 іноземних громадян, із яких майже 200 - проповідники та релігійні діячі ісламу. Про це 6 травня повідомляє Deutsche Welle.
У Міністерстві внутрішніх справ країни розповіли, що ці священнослужителі в'їхали в країну легально, але термін чинності їхніх віз сплив. Зокрема, це громадяни з Бангладешу, Індії, Пакистану та Мальдівів.
«Крім того, після серії терактів відповідні органи Шрі-Ланки запровадили обмеження щодо перебування на острові для певних категорій релігійних діячів», - йдеться у повідомленні.
У відомстві Шрі-Ланки зазначили, що не мають нічого проти іноземних проповідників, «але останнім часом в країні священнослужителів-іноземців з'явилося, як грибів після дощу».
Крім того, на острові співробітники служб безпеки перевірили школи та шкільні подвір'я, шукаючи там вибухівку, щоб переконатися, що жодна зі шкіл не замінована.
Нагадаємо, що 21 квітня на Шрі-Ланці пролунало 6 вибухів: три у готелях і три у церквах. Пізніше з’явилась інформація про сьомий та восьмий вибухи. За попередніми даними, серед загиблих на Шрі-Ланці є громадяни США, Великої Британії, Туреччини, Данії, Китаю, Японії, Пакистану, Португалії, Марокко, Індії та Бангладеш. Також за попередньою інформацією, українців серед жертв вибухів немає. За уточненими даними, жертвами терактів на Шрі-Ланці стали 321 людина. «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за вибухи.
Пізніше стало відомо, що спецслужби США попереджали своїх колег зі Шрі-Ланки про можливі теракти, проте ті попередження проігнорували. Після цього в країні розпочалися масові звільнення працівників місцевих спецслужб.