Волонтери просять підтримки: коштів меншає, а потреб у вояків більшає
Волонтерам, завдяки яким військові на сході країни взуті, ситі й озброєні, потрібна підтримка як ніколи. Адже морози не за горами, а у волонтерських скриньках щораз меншає коштів. В той час як самі бійці просять допомоги – і зброї, і продуктів, і одягу.
Щоденно в зону АТО потрапляє 10-20 караванів з допомогою з тилу. В автобусах, машинах та мікроавтобусах везуть ліки, харчі і теплі речі. Уночі на 29 вересня з міста Щастя повернувся Олександр Молодий. Він запевняє, що ситуація там не зовсім «щаслива»: бійці ходять у тому одязі, який їм привезли волонтери ще місяць тому; жодної допомоги від ЗСУ вони не отримали – ані спецодягу, ані харчів.
В Україні тисячі волонтерів, а у Львові десятки організацій, які зараз думають, де знайти дешеву і хорошу форму. Починається все з пошуку, до прикладу, одягу на спеціальних сайтах. Втім, знайти і привезти – це ще не кінець. Волонтери щоденно стикаються із спекулянтами. «Перекупщики успішно перепродують ці речі. До прикладу, форму ми закупляли по 160 грн, а у Львові її вже продають по 400 грн, в Одесі взагалі по 696 грн», – розповів волонтер Богдан Масляк, який закуповує одяг в Чехії та Німеччині.
Волонтери зізнаються, що можуть дістати і придбати для хлопів В АТО всі речі і зброю, проте бракує коштів. Водночас на рахунках Міністерства оборони лежать десятки мільйонів гривень, адже 40% коштів, зібраних через дзвінки та смс на номер 565, досі не освоєні.