ВООЗ зупинила схвалення російської вакцини «Спутник V»
Фабрика, яка виробляє вакцину, не відповідає стандартам ВООЗ
До теми
ВООЗ призупинила процес сертифікації російської вакцини від коронавірусу «Спутник V» і чекає на додаткову інформацію від виробника. Про це повідомляє сайт ООН.
«Процес схвалення вакцини "Спутник V" з боку ВООЗ був припинений, тому що під час інспекції на одній з фабрик, яка є частиною виробництва вакцини "Спутник V", було виявлено, що ця фабрика не відповідає новим правилам "найкращої практики виробництва"», – заявив заступник глави Панамериканської організації охорони здоров'я доктор Жарбас Барбоса.
За його словами, російські виробники мають внести необхідні зміни до виробничого процесу і повідомити про це Всесвітню організацію охорони здоров'я, після чого буде проведена нова інспекція.
Щоб отримати схвалення з боку ВООЗ, виробник вакцини має надати інформацію за трьома критеріями: про безпеку вакцини, її ефективність і про місце виробництва, яке повинно відповідати встановленим стандартам.
Що не так з російсьскою вакциною «Спутник V»
«Спутник V» – препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання лише після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення.
Згодом творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень, що фактично означає провал дослідження.
У лютому в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань все ж залишаються.
7 квітня стало відомо, що Росія продала ЄС «підроблену» вакцину від коронавірусу «Спутник V». Імпортована у Словаччину вакцина не ідентична тій, що отримала схвалення журналу The Lancet.
Окрім того, Росію неодноразово звинувачували у переведенні питання щеплення від коронавірусу в політичну площину і навмисне розповсюдження фейків про інші вакцини.