ВР ухвалила нову редакцію закону про держзакупівлі
Верховна Рада України після кількох невдалих спроб мінімальною кількістю голосів - 226 - таки змогла прийняти за основу і в цілому нову редакцію закону про державні закупівлі.
Профільний комітет зазначив, що в двомісячний термін до ухваленого закону будуть підготовлені необхідні правки, зокрема щодо електронних торгів.
Зазначений законопроект дозволить адаптувати процедури закупівлі в одного учасника згідно з практикою застосування подібної процедури в Європейських країнах; скоротити перелік підстав для застосування неконкурентної процедури з метою зменшення випадків її застосування, пише espreso.tv.
Крім того, документ скасовує необхідність розміщення інформації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель. Разом з тим залишається обов’язковим оприлюднення цієї інформації на веб-порталі Уповноваженого органу з метою спрощення доступності, розміщення інформації про державні закупівлі, економії бюджетних коштів, що витрачаються на опублікування такої інформації та забезпечення прозорості доступу до інформації про державні закупівлі.
Окрім того, замовникам надається можливість застосовувати електронні засоби під час застосування процедур закупівель, визначених статтею 12 проекту закону.
Також цей закон зобов’язує оприлюднювати річні плани на веб-порталі Уповноваженого органу без зобов’язання їх надіслання Мінекономрозвитку з метою забезпечення економії державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі.
«Прийняття законопроекту дозволить забезпечити зниження частки закупівель, що здійснюються на неконкурентних засадах, сприятиме запобіганню безконтрольного використання державних коштів та забезпечить прозорість здійснення закупівель підприємствами та запобігатиме проявам корупції, економію державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі», – йдеться в документі.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що всі закупівлі повинні бути в Інтернеті, всі компанії - прозорі, всі тендери повинні відбуватися виключно за попереднім інформуванням, у всіх повинно бути право взяти участь у цьому тендері.