До теми
За останні кілька місяців львівські вулиці перетворились на «шанхай», особливо поблизу ринків – неможливо ні пройти, ні проїхати. Вулиці загородили торгівці, продають усе – від молока до свинини. Люди, незважаючи на антисанітарію, купують продукти з тротуару.
Журналісти «Телеканалу новини 24» прикинулись, що також мають товар на продаж і запитали, скільки коштує місце для вуличної торгівлі. Жіночки запевняють, нічого не платять і міліція не ганяє. Далі журналісти викликали міліцію, поскаржились на стихійну торгівлю. Та ні через півгодини, ні через годину патруль не з'явився на виклик. Дільничний пункт міліції зачинений, тож довелося вдруге зателефонувати в міліцію.
Правоохоронців знайшли на вул. Городоцькій. Вони намагаються вмовити людей торгувати на ринку, а не з підлоги. «Ми надаємо допомогу дільничним інспекторам. Ми направляємо людину до дільничого міліціонера, а там дільничний складає протокол. Ми боремося із стихійною торгівлею кожного дня. Тут місця на базарі багато нема», – розповів старший сержант патрульної служби Андрій.
На львівський «шанхай» районні адміністрації лише розводять руками. Пояснюють людям, що купувати з тротуару – повна антисанітарія. Та намагаються знайти додаткові місця на ринках для селян.
«Адміністрацію ринку зобов'язано створити нові додаткові місця для реалізації сільськогосподарської продукції. Адміністрація їх створює, але охочих торгувати щодень в цьому районі більшає», – пояснила начальник відділу соціально-економічного розвитку Франківського району Надія Гамар.
Після двох годин пошуків знаходимо дільничного міліціонера. Пояснює, що був на обході району. «Кожного дня проводимо рейди спільно з Франківською адміністрацією по боротьбі з вуличною торгівлею. Ми проводимо з особами роз'яснення, скеровуємо їх до господарів ринку «Привокзальний», – розказав дільничний інспектор Сергій Білас.