ЄС продовжить заборону на в'їзд іноземців після 15 червня

Найімовірніше кордони Євросоюзу будуть закритими до початку липня

Країни Європейського Союзу збираються продовжити обмеження на в’їзд громадян третіх країн, у тому числі й України. Наразі ця заборона діє до 15 червня.

Як пише «Європейська правда», про це заявила 5 червня єврокомісарка Ілва Йоханссон за підсумками засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС.

«Серед міністрів була сильна підтримка того, що спочатку необхідно відновити функціонування Шенгенської зони, а потім переходити до відкриття зовнішніх кордонів», – сказала вона.

За її словами, Єврокомісія рекомендувала завершити обмеження на перетин зовнішніх кордонів ЄС 15 червня, але майже всі країни-члени підтримали коротке продовження закриття кордонів – найімовірніше до кінця червня. Ілва Йоханссон сказала, що питання скасування цього обмеження мають розглянути на початку липня.

Щодо критеріїв, для яких країн і коли відкриватимуть кордони, найближчими днями продовжаться консультації між Єврокомісією та країнами-членами. Одночасного відкриття для всіх країн не буде. Ілва Йоханссон також зазначила, що повне функціонування Шенгенської зони відновиться до кінця червня.

У той же час до ЄС, як і раніше, можуть потрапити певні категорії громадян третіх країн, наприклад, сезонні працівники.

По всій Європі країни поступово скасовують внутрішні обмеження, деякі з них почали відкривати кордони, зокрема, Італія зробила це 3 червня. Більшість країн планують відкриття в середині червня, приміром, Франція, Бельгія, Німеччина, Греція, Австрія, Нідерланди і Чехія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук