Який "мир" готують нам Олланд і Меркель?

Спробуємо реконструювати логіку ключових гравців ЄС

БлогиПетро Олещук , 5 лютого 2015 391
Петро Олещук
політолог

Інші блоги автора

Їм терміново потрібен "мир" в Україні на будь-яких умовах. Але щоб ці умови не нагадували формально "умиротворення" агресії або розчленування незалежної держави. Навіщо їм це потрібно? Війна в центрі Європи не несе країнам ЄС нічого хорошого. Дії Росії змушують якось відповідати, а це не вигідно для бізнесу і несе серйозні збитки. Відсутність же ефекту від дій ЄС підривають авторитет цієї структури.

Що ж могли вони придумати такого хитрого? Думаю, сенс може полягати в тому, щоб вгамувати Путіна, давши йому ілюзію "володіння Україною". Як це буде реалізовуватися - побачимо. Перший пробний камінчик - слова Олланда, що він не бачить Україну в НАТО. Очевидно, "гарантії" цього будуть одним із пунктів пропозиції. Буде щось про автономізацію і федералізацію. Швидше за все - якось неявно. Буде про відновлення фінансування Донбасу. В якості пігулки для України буде запропонована якась фінансова допомога. Це все базисний набір, який може розширюватися. Це повинно буде створити у Путіна враження володіння Україною.

До речі, в ЄС, думаю, вважають, що так вони аж ніяк не "здають" Україну. Просто вони відкладають це питання на роки чи десятиліття. Все одно ж Україна поки не готова? Реформується. А там ... Або Путін помре, або термоядерних реакторів налаштують. У кожному разі, це краще, на думку ЄС, ніж якась відкрита широкомасштабна війна з Росією, яка, знову-таки, дихає на ладан і навряд чи протягне дуже довго. Думаю, всі суб'єкти приймуть ці умови. Чому? У США в адміністрації Обами вже немає аргументів перед власним парламентом і суспільством проти надання зброї Україна. Єдиний аргумент - це якщо сама Україна піде на світ. А надавати зброю адміністрація Обами не бажає, оскільки не хоче посилювати вогнище нестабільності в Європі напередодні вирішальної битви за Близький Схід.

У Порошенка просто не буде вибору. Його поставлять перед варіантом: дефолт або "мир". Що він вибере? І Путін теж піде на "мир". Він дуже йому вигідний тактично. По-перше, можливість зайвий раз принизити Україну і показати власному народу чергову "геополітичну перемогу". По-друге, підрив позицій Порошенко в Україні, оскільки президент буде змушений проштовхувати через парламент ратифікацію різних "конвенцій про нейтралітет", що викличе шквал критики. По-третє, це зніме з порядку денного питання про нові санкції, і дозволить "проштовхувати" їх скасування взагалі. Але через деякий час в справу вступить фактор "ДНР / ЛНР", які нікуди не зникнуть. Вони будуть заявляти, що вони - суверенні держави, нічого не знають, звільняють Новоросію і вимагають виведення ворожих військ. Поки в українському парламенті будуть битися через ратифікації домовленостей, а під стінами парламенту будуть кричати про "зраду", на Донбас прибудуть декілька "гум.конвоїв", і все закрутиться по третьому колу.

Ну не може Путін закінчити війну. Війна - єдине, що зберігає якийсь сенс існування його самого і його країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук