Подарунок для президента

Завжди можна казати: "я тут ні до чого, так вирішив народ".

БлогиПетро Олещук , 27 січня 2016 197
Петро Олещук
політолог

Інші блоги автора

Я майже ніколи не писав нічого доброго про Арсенія та його команду, але мушу визнати - його лінія поведінки щодо змін до Конституції є досить виваженою та політично грамотною.

Ідея з референдумом - це, до речі, просто подарунок для президента, адже таким чином можна було б зняти більшіть питань.

По-перше, референдум - це затягування часу на значний проміжок. Того часу, який грає проти Росії і за Україну. Можливо, після того, як буде проведено референдум, жодні "особливі порядки самоврядування" не будуть актуальними.

По-друге, це можливість зняти суспільну напругу з цього питання. Не хочете змін - голосуйте проти та агітуйте інщих це зробити, йдіть спостерігачами та організаторами. Ну, а будь-який результат - це воля народу, яку просто слід прийняти.

По-третє, це потужний аргумент у спілкуванні з західними партнерами. Воля народу - це те, чого не можуть ігнорувати демократичні режими. До речі, уряд Ципраса у Греції саме так тиснув на євробюрократів. Відповідно, проведення референдуму було б потужним аргументом, аби розпочати процес перегляду умов Мінську, які вже не відповідають реальності.

Ну і нарешті. Маючи на руках результати референдуму, завжди можна у будь-якій ситуації вказувати на них та казати: "я тут ні до чого, так вирішив народ". Хоч би з Кравчуком порадилися, той би розказав, як викорстав із максимальною користю референдум 1991 року.

Фактично, Яценюк пропонував Порошенко порятунок. Більше того, не просто порятунок, а спосіб вийти з ситуації з мінімальними втратами і перспективами виграшу. Але президент уперто гне програшну лінію. Не згаю, чому він поводить себе так само уперто та одномірно, як Янукович, але наслідки усього цього можна прогнозувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук