Японія запропонувала Росії обговорити мирний договір

СвітЛюбко Петренко, 4 січня 20165951
Японія запропонувала  Росії обговорити мирний договір

Японія запропонувала  Росії повернутися до обговорення мирного договору. Японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе висловився за проведення саміту з російським президентом Володимиром Путіним для обговорення питання миру між двома країнами – повідомило видання International Business Times.

«Ми обидва розуміємо, що відсутність мирного договору через 70 років після закінчення Другої світової війни – це ненормально. Однак без зустрічі на найвищому рівні проблему Північних територій не вирішити», – зазначив Абе на прес-конференції, відповідаючи на питання про можливість візиту Путіна до Японії в новому році.

Сіндзо Абе побував у Москві з офіційним візитом навесні 2013 року. Візит Путіна у відповідь мав відбутися, згідно з попереднім планом, восени 2014 року. Проте через зміну ситуації у світі, а головним чином через російську агресію в Україні візит довелося відкласти. Мова тоді йшла про 2015 рік (без чіткої дати), проте й минулого року сторони вирішили, що для путінського візиту час ще не настав.

Відомо, що Абе і Путін мали коротку зустріч у листопаді 2015 року під час саміту G-20 в турецькій Анталії, де й піднімалося питання про евентуальний візит 2016 року.
Нагадаємо, що головна суперечка між Токіо і Москвою точиться навколо Курильських островів, які після закінчення Другої світової війни анексував Радянський Союз. Японія досі не погоджується  з приналежністю Росії островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук