Єдине вікно на митниці непопулярне серед львівських імпортерів

СуспільствоІрина Ващишин, 15 листопада 2016, 18:51 1152 0

Для розмитнення вантажу, залежно від його виду, свої дозволи мають надати екологічна, санітарна, ветеринарна служба, а також фітоінспектор. Якщо звернутись до них онлайн, через єдине вікно, погодження товар почне отримувати ще в дорозі – від моменту перетину кордону. Така процедура за рішенням Кабміну на митниці можлива ще з літа.

«З Краківця до Львова – це є півтори години їзди. За цей час ми вже маємо змогу отримати погодження і від екології і від санстанції – там, де огляду не потрібно. Машина приїжджає, якщо додатково нам потрібно фітосанітарний дозвіл, машина є в зоні санітарного контролю, інспектор іде і оглядає. Але в півтори години за нашим досвідом, вони вписуються», – розповіла директор логістичної компанії Марія Мулява.

Насправді, в електронному вікні за законом термін отримання дозволів – до трьох робочих днів. Тоді як в паперовому вигляді це можна зробити за дві години.

Саме тому львівські підприємці в особі Європейської Бізнес Асоціаціїі і Торгово-промислової Палати, а також Львівська облдержадміністрація звернулись до контролюючих органів із пропозицією скоротити електронну процедуру до півтори години. У жовтні сторони навіть підписали про це меморандум. Та більшість імпортерів єдиного електронного вікна все ж стороняться.

«Якраз цей механізм потребує дуже ретельної підготовки документів, оскільки все відбувається дуже швидко і документи мають бути підготовлені дуже добре. Відповідно деякі підприємці бояться, що до їхніх документів буде така особлива, прискіплива увага», – припустив  голова митного комітету Європейської Бізнес Асоціації у Львові Олег Кирієвський.

Безконтактне оформлення вантажу усуває можливість корупції.

«От до мене приїхав автомобіль, який привіз ламіновану підлогу. Тут товар підлягає санітарно-гігієнічному контролю. Відповідне повідомлення в мене є. Я раніше знімав копії, це все брав і в твердому вигляді подавав у відповідні служби. Зараз це все дозволяється в електронному вигляді», – пояснив декларант Андрій Митник.

Кількома кліками мишкою декларант передав документи санітарному лікарю. Зазвичай йому вистачає близько 15 хвилин, аби надати своє погодження на ввезення імпортного товару в Україну.

«Уважно переглядаємо усі документи супровідні, вони відповідають всі від А до Я і ми приймаємо рішення», – зазначив провідний фахівець Держпродспоживслужби Городоцького району Володимир Лоїк.

Якщо товар везуть на дерев’яних палетах, його завжди особисто оглядає фітоінспектор. У випадку з ламінатом цього не потрібно, тому документи одразу потрапили до митника.

«Тобто це зручно і для суб’єктів підприємницької діяльності, і для митниці. Ну і для контролюючих служб так само, оскільки не потрібний фізичний контакт. Але на день приблизно п’ять декларацій  в нас оформляється за єдиним вікном», – наголосив державний інспектор Львівської митниці Роман Фалюш.

Водночас 70-80 справ упродовж дня до інспектора надходять в паперовому вигляді.

«Тут є проблема, можливо, незнання з боку суб’єктів господарювання. Але все-таки не варто відкидати і того, що ці консервативні засади моменти співпраці — контролюючі органи і суб’єкт господарювання – могли нав’язуватись з боку контролюючих органів. Я цього не відкидаю», – припустив директор департаменту економічної політики Львівщини Роман Филипів.

Скарг від підприємців про те, що контролюючі органи на них тиснуть, немає. Але з наступного року електронне єдине вікно на митниці буде обов’язковим для всіх.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук