ЄС не визнає псевдовибори на Донбасі, - Могеріні

СвітРоман Ганкевич, 3 листопада 2014760
Верховний представник ЄС, віце-президент Європейськоі Комісіі Фредеріка Могеріні

Верховний представник ЄС, віце-президент Європейськоі Комісіі Фредеріка Могеріні заявила, що псевдовибори на Донбасі були нелегітимними і є перешкодою миру в Украіні. Тому ЄС не визнає ці вибори.

Про це йдеться у відповідній заяві Могеріні, розповсюдженій у неділю, 2 листопада, в Брюсселі.

«Я вважаю, що сьогоднішні «президентські та парламентські вибори» у Донецькій та Луганській «народних республіках» є новою перешкодою на шляху до миру в Україні. Голосування є незаконним і нелегітимним, і Європейський Союз їх не визнає», - заявила Верховний представник.

Вона наголосила, що ці «вибори» були проведені «всупереч букві і духу Мінського протоколу, підписаного представниками тристоронньої контактної групи, і перешкоджають зусиллям з пошуку стійкого політичного вирішення кризи».

«Дострокові місцеві вибори відповідно до законодавства України, як це передбачено Мінським протоколом, означають законне та обґрунтоване відновлення демократичного мандату місцевим органам влади в цих частинах України. Я закликаю всі сторони працювати в напрямку таких виборів», - додала Могеріні.

Верховний представник підкреслила, що прагнення до миру – це не тільки політичні заяви, а також політична волі і сумлінність.

«Я сподіваюся, що всі сторони підтвердять свою прихильність Мінському протоколу і будуть діяти узгоджено для того, щоб реалізувати його повністю у всіх частинах», - наголосила вона і запевнила, що Європейський Союз відданий підтримці цих зусиль і буде продовжувати працювати в напрямку вирішення кризи в Україні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "вибори" у самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках в ООН назвали "марними".

Між тим, Міністерство закордонних справ Російської Федерації заявило про визнання Кремлем псевдовиборів в ДНР і ЛНР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук