Єврокомісія відкрито виступила проти "Газпрому", що вигідно Україні, – ЗМІ
Вчора у Вільнюсі – столиці головуючої в Євросоюзі Литви – заступник голови Єврокомісії з питань конкуренції Хоакін Альмунія заявив, що в розслідуванні проти "Газпрому" ЄК перейшла до фази підготовки заяви про претензії.
Єврокомісія (ЄК) зважилася відкрито виступити проти "Газпрому". Вчора заступник голови ЄК з питань конкуренції Хоакін Альмунія звинуватив "Газпром" у перешкоджанні вільним постачанням газу між країнами і заявив, що найближчим часом монополія отримає офіційні претензії від комісії. Ці заяви грають на руку Україні в питанні реверсних поставок газу зі Словаччини. "Будь-яка компанія, яка діє в межах нашого єдиного ринку, незалежно від того, де вона базується, повинна грати за правилами", – сказав він.
"Ми підозрюємо, що "Газпром" перешкоджає вільному потоку газу через території держав-членів ЄС та диверсифікації джерел постачань", – заявив Хоакін Альмунія. "Газпром", за словами єврокомісара, також підозрюють у встановленні несправедливих цін на свою продукцію.
Член Єврокомісії зазначив, що розслідування ведеться на підставі скарги Литви, але його охоплення є більш широким і включає Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину та Болгарію.
У прес-службі українського Міненерго проведене Єврокомісією розслідування не коментують. Проте джерело в міністерстві заявило, що рішення ЄК допоможе Україні розблокувати поставки газу, що належить компанії RWE, зі Словаччини.
"Ми сподіваємося, що регулятор змусить "Газпром" і Словаччину відмовитися від практики дискримінації України як учасника Енергоспівтовариства і привести їх політику у відповідність з нормами європейського законодавства, – говорить співрозмовник. – Це дозволить словацькій стороні відкрити реекспорт газу до України".
Учора прем'єр-міністр України Микола Азаров на переговорах з головою національної ради Словаччини Паволом Пашкою заявив, що Україна вимагає вільного доступу до словацької газотранспортної системи і просить владу цієї країни вплинути на підписання угоди про реверсні поставки газу в Україну.
Нагадаємо, у ЄС відмовляються підписувати "старомодні" контракти з "Газпромом".
Додамо, у березні 2013 року прем’єр Микола Азаров також зазначив, що через високу ціну на газ, Україна значно скоротила його споживання, що, своєю чергою, не вигідно "Газпрому", оскільки він втрачає великого споживача. За недобір газу у 2012 році "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на 7 млрд дол штрафних санкцій.