З початку року лише понад 80 українців отримали статус потерпілих від торгівлі людьми
Міжнародні організації повідомляють про 777 постраждалих від торгівлі людьми українців
Офіційний статус потерпілого від торгівлі людьми у цьому році отримав 81 громадянин України. Про це заявила заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович на прес-конференції в четвер, 13 жовтня, повідомив «Інтерфакс-України».
Заступниця міністра пояснила, що особи, які постраждали від торгівлі людьми і які вважають себе постраждалими, мають право звернутися до органів соціального захисту за наданням такого статусу, незалежно від того, чи зверталися вони до правоохоронних органів, щоб притягнути до відповідальності осіб, які їх експлуатували.
Відповідаючи на питання, в яких країнах найбільше виявлено фактів експлуатації українських громадян, Наталія Федоровіч сказала: «Тенденція з 2014 року змінюється – якщо до цього була Російська Федерація, то зараз ... серед європейських країн найбільше – в Польщі».
Заступник міністра також повідомила, що Мінсоцполітики разом з депутатами Верховної Ради і міжнародними організаціями працюють над стратегією інформаційної політики, яка допоможе людям більше дізнатися про таке небезпечному явищі, як торгівля людьми, і уникнути незаконних дій при влаштуванні на роботу, в тому числі за кордоном.
Тим часом за інформацією народного депутата фракції БПП Ірини Луценко, за дев’ять місяців 2016 року міжнародні організації зафіксували в Україні 777 постраждалих від торгівлі людьми.
Вона додала, що у 2012 році кількість постраждалих становила 945, в 2013 – 929, в 2014 – 903, в 2015 – 740.
Тим часом національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Руденко повідомила, що в Україні спостерігається тенденція вербування внутрішньо переміщених осіб, коли їм пропонують посприяти в отриманні статусу біженця за кордоном.
Зазначимо, випадки незаконної експлуатації людей розслідуються і в Україні. Так напередодні у Службі безпеки України заявили, що викрили у Немирівському районі Вінницької області фермерське господарство з вирощування яблук, де незаконно експлуатували 103 безпритульних.
Нагадаємо, у щорічній доповіді Державного департаменту США «Про торгівлю людьми» 2016 року, оприлюдненій у червні, за рівнем торгівлі людьми Україна опинилася поряд з Афганістаном, Кубою і Тунісом.
У доповіді зазначено, що українські жертви піддаються сексуальній експлуатації та примусовій праці в Україні, а також в Росії, Польщі, Туреччині, Сполучених Штатах, та інших частинах Європи, Центральної Азії та Середнього Сходу. Українські жінки та діти потерпали від торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації в межах своєї країни. Певна кількість українських дітей та вразливих дорослих піддавалися примусовому жебрацтву.