За рік поляки пожертвували на допомогу Україні понад мільйон злотих
До теми
-
10 років за бронежилети.
Через зволікання українського уряду, волонтери у Польщі можуть потрапити за ґрати ZAXID.NET - Поляки закрили справу проти українського волонтера, який перевозив бронежилети для військових ZAXID.NET
- Поляки роблять все можливе, аби справа затриманих волонтерів завершилась на користь українців ZAXID.NET
Польська Фундація «Відкритий Діалог» та Євромайдан Варшава підсумували річну благодійну діяльність для України. Разом впродовж року поляки пожертвували для українців понад мільйон злотих (близько $300 тис ), повідомляє 26 листопада прес-служба Фундації.
«Публічні збірки, грошові перекази, пожертвування фірм та інституцій – за рік у Польщі вдалося зібрати 1 003 092,69 злотих на допомогу Україні. Завдяки цьому Фундація переказала на схід 1902 засоби індивідуального захисту і вислала 35 тонн гуманітарної допомоги. До Польщі було запрошено 23 членів родин осіб, поранених у боях, а також надано допомогу жителям 5 осередків для біженців, в тому числі 500 психологічних консультацій», - вказано у повідомленні.
Окрім того, впродовж року Фундація надсилала спостережні місії на київський Майдан та в регіони України. Зібрану там інформацію розповсюджувала серед закордонних ЗМІ. У Варшаві за цей час відбувалися присвячені Україні концерти, виставки та зустрічі з українськими діячами. Найбільший концерт зібрав 500 000 глядачів.
«Фундація допомагала нам усвідомити європейський досвід люстрації. Давала величезне натхнення цим займатися. Ви не уявляєте, наскільки добре в Україні зараз ставляться до поляків. Вдягнути біло-червоний прапор на нашому Майдані – це те саме, що футболку з написом «друг», -вказано у повідомленні з посиланням на Єгора Соболєва, голову Люстраційного Комітету та народного депутат України.
Довідка:
Фундація «Відкритий Діалог» створена в 2009 р. у Польщі. Фундація була заснована спираючись на досвід і контакти, отримані в період Помаранчевої революції в Україні у 2004 і наступні роки в рамках діяльності та міжнародного співробітництва українських студентських організацій і громадських рухів.
Крім наглядової і аналітичної діяльності, Фундація активно співпрацює з депутатами, які займаються питаннями міжнародних відносин, захисту прав людини і відносин з країнами СНД з метою підтримки процесів демократизації та лібералізації внутрішньої політики на пострадянському просторі. Серед найважливіших напрямків діяльності Фундації є програми підтримки ув'язнених та політичних біженців.
Фундація має постійні представництва у Києві та Брюсселі, а також представників у Парижі, Празі та Римі.