Заступника голови Закарпатської ОДА не люстрували через відсутність запису в трудовій книжці
У його трудовій приховано інформацію про керівну посаду за часів Януковича
Чинний заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Віктор Мікулін потрапив під дію закону «Про очищення влади», однак уникнув люстрації. За часів Януковича Про це йдеться розслідуванні програми «Схеми».
Як з’ясували журналісти, Віктор Мікулін був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) за президентства Віктора Януковича. На підтвердження цього є лист від самої ВККСУ про те, що Мікулін як член кваліфікаційної комісії заробив майже 885 тис. грн у період 2011-2014 років.
Людина, яка працювала на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів за часів Януковича, нині підпадає під люстрацію відповідно до закону «Про очищення влади». Цей документ забороняє до 2024 року обіймати будь-яку державну посаду тим, хто потрапив під його дію.
Попри це, у 2016 році вже після Революції гідності, Віктор Мікулін був призначений заступником голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля. У відповідь на питання журналістів, як йому вдалося обійняти цю посаду попри пряму заборону люстраційного закону, в ОДА пояснили, що відомостями про його членство у Вищій кваліфікаційній комісії вони не володіють.
«Записів у трудовій книжці про роботу Мікуліна В.П у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України немає. За результатами перевірки, проведеної відповідно до закону України «Про очищення влади», стосовно Мікуліна В.П негативних результатів не отримано», – повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас.
І додав, що згідно із даними трудової книжки, у цей період Віктор Мікулін працював професором кафедри цивільного та кримінального права Інституту політології та права та завідувачем кафедри кримінального права та процесу Національного педагогічного університету.
Згідно з законом «Про очищення влади», організація проведення люстраційної перевірки покладається «на керівника відповідного органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка».
«Відповідно, встановивши цей факт, Закарпатська облдежадміністрація повинна була відмовити Мікуліну брати участь у конкурсному відборі на цю посаду. Проте, ОДА проігнорувала вимоги Закону «Про очищення влади», натомість призначила його на посаду заступника голови» – зазначила у Анна Калинчук, член громадської організації «Громадський люстраційний комітет».
Загалом у законі «Про очищення влади» йдеться про те, що заборона займати посади у владі, застосовується до осіб, які за президентства Януковича обіймали сукупно не менше одного року певні категорії посад.
Нині в люстраційному реєстрі, який веде Міністерство юстиції, перебувають понад 900 осіб. Їм заборонено обіймати державні посади. Однак, у цьому переліку відсутні дві категорії чиновників: які звільнилися до вступу закону у дію та яким вдалося уникнути люстрації.