Засуджені Львівщини не отримують належної медичної допомоги

Прокуратура Львівщини виявила порушення прав засуджених на належне медичне обслуговування

СуспільствоОльга Гринько, 27 березня 20172800

Прокуратура Львівщини перевірила дотримання прав в’язнів на отримання належної медичної допомоги в місцях позбавлення свободи. У ході перевірок в діяльності медичних частин для засуджених виявлено низку порушень вимог законодавства. Про це повідомила прес-служба прокуратури у Львівській області.

Штати медичних частин Личаківської ВК №30, Сокальської ВК №47, Дрогобицької ВК №40 та міжобласної багатопрофільної лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 недоукомплектовані. Вакантними залишаються посади лікарів – рентгенолога, фтизіатра, провізора, анестезіолога, отоларинголога, гінеколога, терапевта. Відтак, ув'язнені не отримують належної фахової та своєчасної медичної допомоги.

У Личаківській ВК №30 через відсутність лікаря-психіатра, засуджені, які потребують психіатричної допомоги, позбавлені такої можливості.

Також під час перевірки з'ясувалося, що хворі на ВІЛ/СНІД не отримують належної медичної допомоги. Упродовж тривалого часу засудженим не проводилися необхідні обстеження з виявлення у них ВІЛ-інфекції.

У переважній більшості виправних установ перевірка виявила ліки без сертифікатів виробника, з простроченим терміном придатності або такі, що є забороненими для реалізації, зберігання та застосування.

Також у міжобласній багатопрофільній лікарні для засуджених при Львівській УВП №19 виявлено факти неналежного виконання лікарями своїх службових обов'язків, що спричинило смерть хворих в'язнів.

За результатами перевірки зареєстровано 2 кримінальні провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, а також внесено 7 вказівок, 2 з яких керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук