Завдяки угоді з ЄС, Україна посилить свою роль в регіоні, - Фюле
Україна демонструє "позитивний тренд" у питанні підписання запланованого на листопад цього року договору про асоціацію з Європейським Союзом та зможе підписати цей документ, якщо виконає раніше висунуті для цього умови. Однак у випадку непідписання угоди, це не штовхне Україну в обійми Росії.
Таку думку висловив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza.
"Звичайно, що Україна зможе в листопаді підписати договір про асоціацію, це залежить від неї самої. Позицію в цій справі чітко висловила Рада Європейського Союзу: країна повинна припинити вибіркове правосуддя, реформувати виборче законодавство та показати прогрес в запровадженні європейських стандартів", - сказав він.
"Бачу певний позитивний тренд: уряд розуміє, наскільки важливою є договір для країни та для нас", - відзначив Фюле.
Єврокомісар також висловив впевненість у тому, що українська влада однозначно хоче інтеграції з Європейським Союзом, а не вибирає між заходом та Митним союзом, створеним Російською Федерацією.
Фюле також сказав, що ЄС не підготував жодного "плану Б" в справі договору про асоціацію з Україною, наголосивши, що навіть, якщо з якихось причин цей документ не буде підписаний, - це не штовхне Україну в обійми Росії.
Водночас він не дав прямої відповіді на запитання журналіста, чи звільнення з тюрми екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко залишається обов’язковою умовою для підписання договору про асоціацію.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді. Європа не має остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити. Про це сказали міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен журналістам після зустрічі із президентом Януковичем.
Додамо, 5 червня в Люксембурзі Рада зі співпраці України з ЄС затвердила перелік і план з виконання першочергових реформ, які потрібні для зближення з Європою.