Однією з версій авіакатастрофи літака МАУ є ураження російською ракетою
Секретар РНБО Олексій Данілов назвав чотири ймовірні версії падіння українського літака над Іраном
Українські експерти вже прибули на місце падіння літака МАУ над Іраном для дослідження причин трагедії, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. За його словами, загалом розглядається чотири версії авіакатастрофи, одна з яких – збиття літака російською ракетою.
Літак з українськими експертами прибув до Тегерана о 3:30 9 січня. Експертна група терміново приступила до вивчення обставин авіакатастрофи Boeing 737 рейсу PS 752.
У коментарі виданню «Цензор.НЕТ» Данілов повідомив, що група складається з 45 представників дванадцяти міністерств і відомств, а також фахівців, які беруть участь у міжнародному розслідуванні атаки російських військовослужбовців на малайзійський Boeing MH17 17 липня 2014 року в повітряному просторі України, а також в експертизі фрагментів російської зенітної ракети «Бук», яка збила цей літак.
Він також назвав чотири ймовірні версії падіння літака:
- ураження літака зенітною ракетою ЗРК, зокрема ЗРК «Тор», бо інформація про виявлення уламків російської ракети поблизу місця катастрофи вже з'явилася в інтернеті;
- зіткнення з безпілотником або іншим літаючим об’єктом;
- руйнування і вибух двигуна з технічних причин;
- вибух всередині літака внаслідок терористичного акту.
У коментарі «Радіо Свобода» Олексій Данілов наголосив, що загалом є сім версій падіння літака, однак громадськості розголошено лише чотири, інші три є закритими.
«Це одна із версій, які ми розглядаємо. Версій ми маємо сім – чотири у відкритому доступі, три версії є поки що закритими. Остаточне рішення ми можемо ухвалити, коли будуть проведені повністю всі дослідження, які потрібно в цьому випадку відпрацювати», – сказав він і наголосив, що наразі остаточної версії трагедії немає.
Нагадаємо, літак Boeing 737, який належав авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) і летів з Тегерана до Києва, розбився через кілька хвилин після зльоту. В авіакатастрофі загинули 176 людей – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – 11 українців, двоє з яких були пасажирами літака. Також серед загиблих – багато канадців.
За кілька годин до катастрофи іранські війська обстріляли військові бази США в Іраку, після чого США заборонили польоти цивільної авіації над Іраном та Іраком. Через це з'явились конспірологічні версії про обстріл українського літака, однак цьому наразі немає підтверджень. МАУ заявила, що літак був повністю справним.
Іранські слідчі заявили, що бортові самописці літака пошкоджені, а частину записів на них втрачено.
Тим часом президент Ірану Хасан Рухані пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському, що Іран надаватиме групі українських експертів оперативний доступ до всіх необхідних даних щодо розслідування авіакатастрофи.