Зеленський закликав Канаду долучитися до розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані
Також Зеленський проведе переговори з президентом Ірану щодо посилення співпраці у межах розслідування
До теми
Президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування катастрофи літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Ірані.
Про це він повідомив у своєму відеозверненні до українців.
«Ми обов'язково дізнаємося правду. Для цього буде проведено детальне незалежне розслідування відповідно до норм міжнародного права. Розслідування авіакатастрофи здійснить комісія, створена Організацією цивільної авіації Ірану ... Ми очікуємо, що українські фахівці будуть включені до роботи комісії, зокрема до розшифровки записів чорних скриньок ... закликаю і міжнародну спільноту, зокрема Канаду, долучитися до розслідування обставин авіакатастрофи», — зазначив Зеленський.
Він зазначив, що сьогодні поговорить телефоном з президентом Ірану щодо посилення співпраці у межах розслідування. Зазначено, що зараз відпрацьовується кілька версій причин падіння літака. Водночас на нараді оперативного штабу закликали не маніпулювати інформацією, доки фахівці не дослідять обставини трагедії.
Також проводиться робота з родичами українців, які загинули в Ірані. Їм надають психологічну допомогу. Крім того, зараз у рідних загиблих збирають зразки ДНК для ідентифікації тіл жертв катастрофи.
Також під головуванням Зеленського провели робочу нараду з питань, пов'язаних із катастрофою літака. Президент заслухав звіт оперативного штабу з питань авіакатастрофи. До слова, українські рятувальники та експерти вже прибули до Ірану для спільного розслідування катастрофи.
Нагадаємо, що літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. Також серед загиблих було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
Західні спецслужби вважають попередньою причиною катастрофи Boeing-737-800 української компанії МАУ в Ірані технічну несправність. У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800, який зазнав аварії, отримали у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.
Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
Тим часом президент Ірану Хасан Рухані пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському, що Іран надаватиме групі українських експертів оперативний доступ до всіх необхідних даних щодо розслідування авіакатастрофи.