Чорні скриньки літака МАУ пошкоджені, частину записів втрачено, – іранські слідчі
Також відомо, що Boeing 737 був охоплений полум'ям ще у повітрі
У четвер, 9 січня, комісія, що вивчає обставини катастрофи Boing 737 авіакомпанії МАУ в Ірані, оприлюднила перші результати розслідування. Про це повідомляє видання Deutsche Welle з посиланням на звіт комісії під керівництвом Організації цивільної авіації Ірану.
За словами слідчих, Boeing 737 Міжнародних авіаліній України, що впав після зльоту, був охоплений полум'ям ще у повітрі. Також в комісії зазначили, що екіпаж українського літака намагався повернути літак в аеропорт Тегерана, однак не звертався з проханням по допомогу каналом радіозв'язку.
Слідчі повідомляють, що цю інформацію вдалося отримати від очевидців падіння літака, що перебували на землі, а також від свідків, які перебували на борту авіалайнера, що пролітав неподалік місця катастрофи.
Зазначається, що після падіння Boeing 737 відбувся потужний вибух. Слідчі припускають, що вибух стався через те, що літак був повністю заправлений паливом для перельоту до Києва.
«Обидві так звані чорні скриньки були знайдені, однак вони зазнали ушкоджень, тому частина записів на них втрачена», – повідомили в комісії.
Нагадаємо, що літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. Також серед загиблих було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
Західні спецслужби вважають попередньою причиною катастрофи Boeing-737-800 української компанії МАУ в Ірані технічну несправність. У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800, який зазнав аварії, отримали у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.
Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом. Пізніше президент Ірану Хасан Рухані пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському, що Іран надаватиме групі українських експертів оперативний доступ до всіх необхідних даних щодо розслідування авіакатастрофи.