Заяви про незаконність "виборів" на Донбасі безпідставні

Бо говорячи так, заявники непрямо згодні - все інше на окупованих територіях відбувалося законно

БлогиАндрій Кокотюха , 3 листопада 2014 78
Андрій Кокотюха
письменник

Інші блоги автора

Притомні люди не мали жодних сумнівів, що ватажки сепаратистів проведуть свої так звані "вибори" всупереч хоровому застереженню української та світової спільноти. Так само ніхто не сумнівався, що результат фейкового волевиявлення визначений навіть раніше за їхнє офіційне проголошення. Тобто, домовившись між собою та узгодивш...и персоналії з Росією, терористи вже все про себе знали. Тому "плебісцит" (якщо вони взагалі знають лексичне значення цього слова) - чиста формальність. Бо навіть коли терористи надумують когось розстріляти, вони не завжди роблять це на місці. Для годиться (кому - годиться, ось ще питання) вони влаштовують "слідство" та "суд".

Єдине, що в усьому цьому дійстві справжнє - страта на смерть. І не одна. За різними даними, на контрольованих російськими військами та проросійськими бандгрупами територіях Донбасу вже загинуло більше 3 тисяч мирних жителів. Це без українських військових, бо трупи сепаратистів дозвольте не рахувати й не вибачатися за цинізм.

Загалом захоплення влади, утримування заручників, катування, грабіж, створення незаконних збройних формувань, практично вільний обіг наркотиків, до того ж - вторгнення іноземних (російських) регулярних військ та найманців із Чечні - все це має місце на Донбасі вже не перший місяць. За кожною позицією вгадуються масштаби, котрі складно собі уявити. Все це разом, як і кожна діяння окремо - порушення законів. Не лише українських, але й міжнародних. Звісно, терористи від самого початку плювати на закон хотіли. Росія для них у цьому - яскравий показовий та позитивний приклад.

Тим не менше, Захід після так званих "виборів" закликає людей, яким на Захід начхати, від... подальшої ескалації конфлікту. Тобто, попередня ескалація, виходить, припустима, Бог із ним, якось змиримося. Навіть дозволяємо гратися у "вибори". Проте з понеділка - більше жодних порушень.

Десь так виглядає не лише західна, а й українська відповідь на те, що відбувається. Поки нема відповіді, як Україна в подальшому зможе впливати на окуповані бандитами й Росією свої території, чи буде робити це взагалі взагалі й чи потрібно з цим узагалі жити в межах спільного кордону. Зате є інша відповідь. Визнання незаконними саме цих псевдовиборів не варте окремих, відірваних від реальності заяв. Бо незаконними, навіть злочинними є не лише вони. Порушення закону на підконтрольних Росії й місцевими сепаратистами територіях тотальне, глобальне й безмежне.

А отже, так звані "вибори" не є чимось унікальним. Бо лише вписуються в загальний контекст проблеми, яку українській владі та українському народу доведеться вирішувати ще довго.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук