Жінки самі винні в тому, що заробляють менше від чоловіків, – експерт
Жінки багато в чому самі винні в тому, що заробляють менше від чоловіків, оскільки вони у резюме оцінюють свої навички занижено, заявив директор з розвитку порталу з пошуку роботи Work.ua Сергій Марченко.
«На жаль, не всі жінки оцінюють себе і свої навички адекватно і часто просять менше, ніж за таку ж роботу просять чоловіки. Жінки в середньому на 27% просять менше, ніж чоловіки, тобто більш ніж на чверть», – уточнив Марченко на прес-конференції в понеділок, 6 березня, на прес-конференції, повідомило агентство Укрінформ.
Також він повідомив, що серед тих, хто шукає роботу, освічених жінок більше ніж чоловіків – 48% проти 46%, але на керівні посади претендує більше чоловіків, ніж жінок (60% проти 40%).
«Коли ми проаналізували резюме, – а на Work.ua нині понад 1,8 млн резюме українців, – виявилось, що жінки більш освічені, 48% жінок мають вищу освіту, і на 2% менше у чоловіків – 46%. Проте на керівні посади частіше претендують чоловіки – 60% чоловіків проти 40% жінок», – сказав Марченко.
Він також розповів, у яких сферах жінки отримують нижчі зарплати за чоловіків. Серед них – менеджер з продажів - на 26%, директори – на 37%, начальники відділів – на 30%, бухгалтери – на 20%. «Навіть касири-жінки чомусь заробляють менше – 16,7%, дизайнери – на 24%, програмісти – на 41% тощо», – повідомив експерт.
Крім того, є професії, в яких чоловіки заробляють значно більше за жінок. Це акушери-чоловіки, що заробляють майже втричі більше – різниця в 182%; в понад два рази більше зарплата у чоловіків-фітнес-тренерів, сортувальників; менше отримують жінки - менеджери з маркетингу, аніматори, топ-менеджери, геодезисти, інженери-механіки, будівельники.
«Але є професії, де жінки заробляють більше за чоловіків. І на першому місці – жінки - помічники депутата, які просять на 84% більше заробітку, ніж чоловіки. Також в топ – кранівники, помічники по господарству, асистенти керівника, картографи, помічники нотаріуса, SEO-оптимізатор, SMM-спеціаліст, категорійний менеджер, завідувач аптеки», – розповів представник Work.ua.
Він поінформував, що жінки в Україні найчастіше претендують на такі керівні посади, як адміністратор – близько 24 тис., начальник відділу – понад 4 300, HR-менеджер – близько 4 тис., директор – близько 3 200 та керівник – близько 1 500. Також багато жінок в журналістиці – на 6-му місці вакансій редактори – 967. Далі менеджери проектів, фінансові директори, супервайзери, заступники директора.