11,5 тис львів’ян мають хронічні обструктивні захворювання легень
"У Львові зареєстровано 11,5 тис. осіб, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). Згідно зі світовою статистикою, 5 % населення хворіє на ХОЗЛ. А, отже, насправді львів’ян, які мають цю недугу, може бути втричі більше", - повідомила 16 березня під час брифінгу головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я Львівської міської ради Олена Кулітка.
"Захворюваність органів дихання вже багато років займає перше місце серед усіх захворювань. Серед хронічних захворювань найбільшу питому вагу займають хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ). Проблема цих захворювань у тому, що вони для пацієнта спочатку проходять непомітно. 8-10 років пацієнт може не знати, що він хворий. Єдиним дієвим методом діагностичного дослідження ХОЗЛ є спірометричне дослідження - дослідження функції зовнішнього дихання, яке дає змогу виявити недугу на перший стадіях, коли пацієнт навіть про нього не підозрює", - розповіла Олена Кулітка.
Вона зазначила, що за інформацією Європейського респіраторного товариства, 30% пацієнтів у світі взагалі не знають, що хворі на ХОЗЛ, а 65% знають свою хворобу, але не приймають ніякої терапії. Це пришвидшує їхній шлях до інвалідності та смерті.
"Ще минулого року ми не мали можливості дослідити всіх цих людей, оскільки не мали спірографів. Однак у листопаді 2008 року місто закупили дев’ять таких апаратів. І зараз кожен медичний заклад має можливість обстежувати людей. Лікування на ранніх стадіях допомагає продовжити та покращити життя хворого", - каже Олена Кулітка.
Вона наголосила, що основним фактором ризику захворюваності на ХОЗЛ є куріння (90%). "Якщо людина курить, вона рано чи пізно стане нашим пацієнтом. У нас кількість курців не зменшується, тому можна прогнозувати, що кількість людей з ХОЗЛ буде зростати. Також велика ймовірність захворіти на ХОЗЛ у людей, які працюють на шкідливому виробництві, є і вроджені патології, але це всього 1% від загальної кількості хворих", - додала О. Кулітка.