Біля львівської Ратуші стріляли

До річниці ЗУНР у Львові відтворили бій 2 листопада 1918 року

Головні новини Львова 02.11Ірина Ващишин, 2 листопада 2015, 16:28 1567 0

Близько години довкола міської Ратуші у Львові тривав бій між поляками та українцями. Події майже сторічної давності на центральній площі міста відтворили реконструктори. Так відзначили річницю створення ЗУНР – Західноукраїнської Народної Республіки.

У перші дні листопада 1918 року у Львові – тодішній столиці ЗУНР – поляки зі зброєю виступили проти української держави, але отримали відсіч. Міську Ратушу українці відбивали близько тижня.

«Це були місцеві військові, які служили в австрійській армії, патріотично налаштовані українці, яких було досить мало в місті Львові. А також це було дуже багато українців, які були з приміських сіл і які на заклик місцевої влади приходили пішки з околиць Львова», – пояснив учасник реконструкції, керівник київського військово-історичного клубу «Повстанець» Владислав Куценко.

У відтворенні бою біля Ратуші взяли участь близько тридцяти львів’ян і півсотні учасників з Києва. Вони називають себе реконструкторами, дуже добре знають історію і відмінно володіють тактикою бою. Саме тому частина із них воює по-справжньому.

«Коли на сході почалася ця війна з москалями, то першими, хто пішов добровільно захищати Україну від ворога – це були дійсно реконструктори. Серед нас є багато хлопців, які настільки були фахівцями у знанні зброї, що їх просто запрошували в збройні сили, щоб вони могли підготовити зброю до бойових дій, бо самі військові не знали, як її ремонтувати», – розповів голова львівського Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач.

Амуніцію та зброю реконструктори збирають роками – виготовляють власноруч або замовляють за віднайденими оригіналами.

«Я в реконструкції вже 28 років, увесь мій одяг пошито на замовлення, частину зробив своїми руками, все автентично, як було в оригіналах на початку першої світової війни», – поділився член військово-історичного клубу із Києва Євген Іванов.

Події часів Західноукраїнської Народної Республіки у Львові відтворюють вже четвертий рік поспіль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук