Біля колишнього заводу «Полярон» у Львові забудовник зрізав рідкісні дерева
До теми
На вулиці Угорській у Львові поблизу заводу «Полярон» забудовник зрізає рідкісні дерева. Вони, мовляв, заважають будівлі, яку незабаром здадуть в експлуатацію. А ось багряники, що не один десяток років формували алею на вулиці, підуть на дрова. Однак потім фірма зобов'язалася компенсувати їхню вартість.
Ця історія тягнеться вже третій рік. У 2017-му забудовник без дозволів від міста зрізав кілька рідкісних дерев на вулиці Угорській. Це одразу ж зауважив активіст Микола Климентович.
«Це просто дерева такої рідкісної породи, як багряник японський. Після того прийшла комісія з відділу екології міської ради, оцінили суму збитків, це було 593 тисячі гривень. І на забудовника ‒ київську фірму «Юніко Істейд» ‒ була відкрита кримінальна справа», — розповідає Микола Климентович.
Справа тягнеться й до сьогодні. Але дерев упродовж останніх років не чіпали. І все було тихо до минулого тижня.
«Забудовник викорінив, тобто опустив рівень землі, і попідкопував дерева. Який мотив цього ‒ мені невідомо», — додає Микола.
А вже пообіді середи ці дерева починають зрізати. Хоч вони у повністю нормальному стані.
«Поки що в стані задовільному, вони ще можуть відновитися і прекрасно дальше зростати. Їхня доля залежить від настрою і уподобань забудівельників. Їх ще можна гарно зберегти, глибша коренева система не порушена», — пояснює лісозахисник Віталій Майборода.
Зберегти можна, але не вдасться: у забудовника — усі відповідні дозволи на зміну благоустрою та зрізку рідкісних дерев.
«Департамент містобудування надав дозвіл на зрізку дванадцяти дерев, які ростуть навпроти входів. Для того, щоби в майбутньому ці будівлі могли нормально функціонувати», — каже в.о. начальника відділу екології департаменту містобудування Ігор Тупісь.
Натомість забудовник за кожне дерево заплатив місту. За інформацією мерії, це близько 200 тис. грн.
«Забудовник сплатив повністю відновлювальну вартість цих дерев, за що буде висаджена в якомусь другому місці таку саму, а може й більшу кількість дерев, щоби відновити, власне, зелені насадження», — каже керівник компанії-генпідрядника «БП-41» Дмитрій Зяхор.
А ось підкопані липи, що ближче до дороги, під рубку поки що не попадають.
«Забудовник бере на себе зобов'язання полікувати ті дерева, які залишаються. Спеціаліст по догляду за зеленими насадженнями має приїхати до Львова в першій половині серпня. І тоді ці роботи будуть виконані», — розповідає голова Сихівської районної адміністрації Галина Гладяк.
Під своїм будинком забудовник мав намір облаштувати паркінг. Однак з понеділка проект благоустрою на Угорській розробляє комунальний Інститут просторового розвитку. Проектанти обіцяють створити тут пішохідну зону і велодоріжку.