Через масштабне карстове провалля обмежили проїзд дорогою Стебник-Трускавець
Неподалік Трускавця утворилось нове 100-метрове карстове провалля. Оскільки це було в полі на окраїні Стебника, ніхто з людей не постраждав. Хоча до найближчих житлових будинків — лише пару сотень метрів. Три роки тому там стався перший випадок обвалу породи. Наразі вирішили в першу чергу обмежити проїзд транспорту дорогою Стебник-Трускавець.
Першими забили на сполох про масштабний зсув ґрунту місцеві. Близько 11 ранку неділі, 15 березня, вони почули гуркіт від обвалу землі біля аматорського футбольного поля.
«По 11 годині тут пацани футбол грали якраз, а тут як гупнуло. Метрів 400 звідси моя хата. Як буде, так буде, а куди нам подітись», — каже мешканець Стебника Василь Фарима.
Нове урвище лише за 150 метрів від провалля, яке утворилось тут три роки тому. Воно вже майже повністю затоплене водою на сьогодні. Схили ж нової вирви продовжують обвалюватися та пускають все більше тріщин. Через небезпеку місцевих просять не приїжджати на місце обвалу. Геологи обгородили територію і встановили мітки, аби пильнувати за рухом землі надалі.
«Була проведена місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і НС. Крім того, в дев’ятій вечора зібралась і обласна комісія», — розповів про реакцію на обвал директор обласного департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.
Свіже провалля значно ближче до дороги, ніж попереднє. Відтак проїзд трасою між Дрогобичем та Трускавцем вирішили частково обмежити. Великогабаритний транспорт завертає поліція.
«Об'їзд є через місто Стебник і через місто Дрогобич та Борислав, щоб в Трускавець заїхати. Легковий та громадський транспорт може користуватись дорогою», — говорить поліцейський Дрогобицького відділу поліції Іван Сидор.
Причиною такого масштабного повторного зсуву ґрунту вважають наслідки неналежної консервації шахт з видобутку калійної солі. Підземелля підприємства просто затоплені водою, яка й підмиває ґрунти довкола. Мешканці Стебника бідкаються, що живуть як на пороховій діжці.
«Там моя племінниця живе 400 метрів від того. Там постійно трясе, три роки вже. Може провалитись. То як піде, то вже піде і на Дрогобич. То все шахти, підземелля», — нарікає мешканка Стебника Емілія Іванівна.
Тим часом обласні екологи вирішили звернутись до силовиків щодо природоохоронних зобов’язань інвестора. Нацполіцію, Службу безпеки України і прокуратуру просять провести ретельну перевірку «Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал».