Через відсутність підручників деяким школярам доводиться завантажувати книжки з інтернету

Головні новини Львова 25.11Ольга Зеліско, 25 листопада 2015, 19:44 1113 0

Навчальний рік у розпалі, а деякі учні і досі без навчальних посібників. Гризти граніт науки для школярів четвертих та сьомих класів непросто. Діти вже три місяці вчаться за конспектами та з інтернету.

Зошити, крейда та ґаджети – так проходить урок хімії у 7-ому класі у 28-й школі. У декого з учнів доступу до інтернету немає. Уся надія на пам'ять та спеціальний зошит.

«Мені важко без підручника, бо там дуже багато всяких визначень, а в зошиті того менше є, багато чого немає. В мене, наприклад, інтернету нема. І там книжки немає, була демоверсія, але вона закінчилась», - зізнався учень 7 класу Віталій Окс.

Гуманітарні предмети вчити легше, навчальна програма співпадає із минулими роками. Проте з природничими науками важче. Учням доводиться записувати чимало визначень та термінів.

«Мені не важко вчитись з англійської та німецької мови, бо німецьку мова як початкова мова в нашій школі. І підручники ми відразу мали і досі по них йдемо», - розповів учень 7 класу Олександр Зубченко.

«Використовуємо старі підручними попередніх років, власні розробки, збірники завдань, а з української літератури діти використовують літературу, взяту у бібліотеці або також діти приносять планшети», - пояснила вчитель української мови та літератури школи №28 Леся Коваль.

«Завдання я роблю переважно, читаючи в інтернеті, але це дуже важко. Бо якщо є книжка, ти можеш собі подивитися, підкреслити. А якщо є інтернет то тяжко читати», -  поскаржився учень 7 класу Данило Макарчук.

Схожа ситуація з підручниками і у львівській школі №5. Гуманітарії якось дають собі раду.

«Ми не відчуваємо великого дискомфорту, що немає підручників. Сьогодні є багато ґаджетів всяких-різних. Крім цього підручники минулорічні майже відповідають програмі», - каже вчитель історії України та правознавства школи №5 Ольга Дах.

Для дітей вчитись з комп'ютером не проблема, але вони не усвідомлюють, як це впливає на їхнє здоров'я.

«Вдається вчитися, підручники з деяких предметів є, а з яких нема, можна тоді скористатися інтернетом», - з легкістю говорить школярка 7 класу Мар'яна Шалева.

А от нова програма з біології для 7 класу цьогоріч ускладнена і навіть перетинається із темами 8 класу.

«Вчителям доводиться готуватися дуже-дуже до кожного уроку. Я з свого досвіду зробила сайт і діти можуть використовувати конспекти уроків», - пояснила вчитель географії та біології школи №5 Тетяна Вікторівна.

У Міносвіти запевняють, що уже уклали угоду про друкування підручників. До шкіл їх почнуть завозити із першого грудня. Тож ймовірно до другого семестру навчання учні таки отримають обіцяні книжки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук