ДБР порушило провадження через ймовірне отримання хабара головою НАБУ
Очільника НАБУ Артема Ситника у вимаганні грошей звинуватив підозрюваний у розтраті екс-нардеп Дмитро Крючков
Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження, у якому перевіряє ймовірне надання неправомірної вигоди колишнім нардепом Дмитром Крючковим директорові Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику. Процесуальне керівництво в цьому провадженні здійснює Генеральна прокуратура України. Про це у Facebook повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган.
За її даними, розслідування триває у кримінальному провадженні від 16.04.2019 року за фактом нібито «надання Крючковим Д.В. та іншими невстановленими особами неправомірної вигоди Ситнику А.С.».
«За вчинення чи невчинення в інтересах того, хто надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої влади чи службового становища, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України», – йдеться у повідомленні.
Сарган повідомила, що ДБР також розслідує факт одержання директором НАБУ хабара в особливо великому розмірі від Крючкова та інших невстановлених осіб, з використанням наданої влади чи службового становища (за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України).
Як писав ZAXID.NET, 17 квітня голова правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков, підозрюваний у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн, звинуватив очільника НАБУ Артема Ситника у вимаганні та отриманні від компанії хабара в 500 тис. доларів.
Водночас в НАБУ поки відмовляються коментувати звинувачення Крючкова в бік Ситника.
Напередодні Крючкова екстрадували з Німеччини в Україну. Раніше журналісти програми «Схеми» оприлюднили записи телефонних розмов Крючкова із соратником президента Ігорем Кононенком і братами Суркісами, на яких обговорюється схема з виведення сотень мільйонів гривень з українських обленерго.
Дмитро Крючков – колишній народний депутат. Із 2006-го півтора року був у фракції «Блоку Юлії Тимошенко» – працював у комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу. 2014-го став керівником приватної компанії «Енергомережа». І вже за рік вона взяла під контроль роботу кількох обленерго.