Депутати міської ради проігнорували протести львівських стоматологів

Головні новини Львова 13.07Ірина Панчишин, 13 липня 2018, 22:30 1374 0

Протести стоматологів завершилися нічим. Медики, які бойкотують реформу у комунальній стоматології, два дні мітингували перед Ратушею та у сесійній залі. Окремі представники 3-ї стоматологічної поліклініки вимагали припинити зміни у їхньому закладі і повернути їм бюджетні виплати. Проте, депутати до таких вимог не дослухались.

Через протести стоматологів сесія міськради незаплановано продовжилась у п’ятницю. Заввідділенням 3-ї стоматполіклініки Олександр Бурій вимагає виплалити понад п’ятсот тисяч гривень заробітної плати, яку начебто міська рада заборгувала за 11 місяців. А також залишити заклад повністю комунальним.

«Ми є бюджетна установа є ухвали судів, які намагались скасувати минулого тижня. Суд їх залишив в силі. Міськрада ці судові рішення не оскаржила, тому вони набули законної сили і є ті документи, де чітко вказано стягнути ті кошти», – сказав завідувач відділення Олександр Бурій.

Рішення судів – це справи за позовом працівників третьої комунальної стоматполіклініки до самого медзакладу. Міська рада навіть не брала участі у судових процесах.

«Відповідно для, того щоб виконати рішення суду необхідно звернутися до головного лікаря, який є основною людиною, який підписує ті, чи інші документи», – пояснила директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

Головного ж лікаря не пускають у приміщення поліклініки окремі працівники закладу ще з серпня минулого року.

«Вони планували собі, що з їхнього числа хтось має сісти в крісло головного лікаря. Це не вдалося. Управління прислало нового лікаря. Всі були в перший день в шоці ніхто не сподівався, а на другий день його просто не пустили і почалося блокування поліклініки», – сказала лікарка-стоматологиня Богдана Литвинюк.

«Тимчасово місце праці мені було надано в управлінні охорони здоров’я львівської міської ради. З цього часу я не можу дістатися до цього приміщення. Ми не можемо проводити господарську роботу, не можемо здійснювати фінансовий контроль установи», – розповів головний лікар 3-ї міської стоматполіклініки Юрій Павлів.

Поміж тим у медзакладі є й лікарі, які підтримують медичну реформу. Вони пояснюють, збурюють колектив четверо колег і тримають поліклініку в облозі.

«Вони цілими днями сидять під дверима поліклініки. Нічим не займаються. нічого не роблять. Значить не працюють, сидять і погрожують нашим лікарям, щоб лікарі здавали гроші на суди, на цих же ж людей, яких вони закликали», – повідомила лікарка-стоматологиня, ортопедка Оксана Лісень.

Мітингувальники запевняють, що такої форми як комунальне некомерційне підприємство не існує. Однак, це нова норма закону.

«Сьогодні всі заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу переходять у статус комунальне некомерційне підприємство і це однозначна вимога для того, щоби ми змогли підписати угоду з НСЗУ, щоб отримувати гроші по-новому», – пояснив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Міський голова вже заявив, що звернеться до правоохоронців, аби розблокувати стоматологічну поліклініку №3.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук