Депутати внесли зміни до пенсійної реформи
Закон про пенсійну реформу набуде чинності у разі підписання його президентом України Віктором Януковичем з 1 жовтня 2011 року.
За таке рішення проголосували 245 народних депутатів із 315, що зареєструвалися в залі засідань у вівторок, 6 серпня.
Народні депутати усунули неузгодженості у законі про пенсійну реформу, який було ухвалено 8 липня цього року.
Крім того, вони внесли правки до ухваленого 8 липня цього року закону про пенсійну реформу, що означає виконання однієї з двох головних умов продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). За ухвалення такого закону проголосували 248 народних депутатів за необхідного мінімуму 226.
Зокрема, парламент скасував проголосовану у липні поправку народного депутата Арсенія Яценюка про вибір як бази для розрахунку пенсії середньої зарплати за 2009 рік, що призвело б до різкого збільшення витрат Пенсійного фонду. Поправка стосувалася здійснення з 1 січня 2012 року перерахунку пенсій, які нараховуються відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Депутати обґрунтували своє рішення тим, що ця норма не узгоджується зі ст. 42 цього закону.
За словами А. Яценюка, вилучення цього абзацу з тексту законопроекту означає відмову від підвищення пенсій на 334 грн щомісяця для 10 млн пенсіонерів.
Народні депутати також затвердили норму, згідно якої вони дозволили чиновникам, які досягли граничного пенсійного віку 62 роки, перебувати на займаній посаді, якщо вони отримали на це дозвіл.
Як повідомлялося, Верховна Рада в ніч на 8 липня ухвалила закон про пенсійну реформу, що передбачає, зокрема, поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок. Якщо Президент підпише закон, він вступить у дію 1 вересня 2011 року.
Проведення пенсійної реформи в Україні разом із поліпшенням фінансового стану "Нафтогазу" - одна з обов'язкових умов надання третього траншу МВФ за програмою stand by.