Депутатські "хотілки"

За лаштунками бюджету

БлогиОльга Лень , 25 грудня 2015 223
Ольга Лень
Редактор NEWSru.ua

Інші блоги автора

З позитивних результатів навколо бюджетних торгів можна сказати таке:

- перевибори мера в Кривому Розі, хоч "Самопоміч" врешті і не голосувала;

- послаблення по ЕСВ;

- ухвалений закон про електронні закупівлі;

- відміна авансових податкових платежів.

Ще можна казати про купу вичищенних з бюджету недоречностей і "хотілок". Але також можна простежити і купу інших локальних депутатських "хотілок", які натомісь всунули в бюджет - пару десятків мільйонів туди, пару сюди... Коротше, все як зазавичай і бувало в попередні роки. Якщо ж розглядати бюджетний процес як річну угоду про розподіл держпотоків (ой! сподіваюсь тут нікого не шокує, що 24 роки це було саме так, а тут раптом за рік воно чарівним чином не переродилося в щось прекрасне і високе?), то допуск до них глобально ділять акціонери БПП та Народного Фронту. Хомутиннику за голоси "Відродження" залишили ручний розподіл ПДВ, що ще рік буде видатною корупційною годівничкою. "Волі народу" пообіцяли врахувати їх інтереси на ринку ПММ, таким чином усунувши ексклюзивне преферентне становище однієї відомої компанії з двома літерами "О". Ще, на радість всім зацікавленим сторонам, традиційно дослухалися до "аграріїв". І навіть Ляшку пообіцяли дещо цікавеньке в Ексимбанку, хоч обіцянка, то річ, як відомо, не надійна. Є ще й інші схеми та транші щодо цих депутатських груп, але в контексті ухвалення бюджету-2016 вони не були такими спірними.

Найсмішніше, що досить багато побажань "Самопомочі" задовільнили. Але, схоже, добитися від них взаємності заважає відома емоційність депутатів цієї фракції: "Ну не люблю я тебе! Не люблю!"

Чому не домовилися з Юлією Володимирівною? Ну, не те, щоб це було неможливо... І навіть не тому, що хтось десь жадібний, чи хтось інший хоче перевиборів за будь-яку ціну... Висловлю власне припущення, що це було прагматичне міркування, що зазвичай Юлія Володимирівна і на "поток" сідає, і продовжує гнути власну політичну лінію. То який сенс їй той "поток" давати, якщо ніякої довгострокової політичної угоди таким чином досягти не вийде?..

А у Опоблока системно сісти на бюджет не вийшло. Така от ‪#‎перемога‬

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук