Експерт: Українські суди "недружні" до неповнолітніх жертв сексуального насилля

26 січня 201110250

Зали засідань українських судів погано пристосовані для того, аби в них давали свої покази діти-жертви сексуального насильства, заявила сьогодні, 25 січня, спеціаліст з соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ольга Кочемировська.

Як зазначила Кочемировська під час виступу на семінарі для суддів України та Польщі з обміну досвідом щодо різних аспектів розгляду справ за участю неповнолітніх та торгівлі людьми, на сьогодні лише в одному українському суді, в Івано-Франківську, забезпечена можливість надання неповнолітніми показів дистанційно.

Водночас Кочемировська вказала на те, що загалом українські суди не є "дружніми" до неповнолітніх-жертв сексуального насильства, згадуючи, зокрема, про дані моніторингу 2009 року, за яким в українських судах бракує ювенальних суддів, спеціальних приміщень для надання показів, належного обладнання тощо.

Фахівець наголосила, що для розгляду справ за участі неповнолітніх має проводитися тактика одного допиту, адже дитина схильна переживати так звані "флешбеки" - повне занурення у спогади про вчинені над нею насильницькі дії і переживання їх заново. Також, на її думку, для полегшення психологічного тиску на дитину варто запровадити у судах можливість дистанційного спілкування і забезпечити дитині психологічну підготовку до того, що буде відбуватися у суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук