Екстрене засідання Верховної Ради (трансляція)

СуспільствоОлег Онисько, 20 лютого 2014184330
Екстрене засідання Верховної Ради (трансляція)

У Верховній Раді почалося екстренне засідання парламенту, зареєстровано 227 депутатів. Веде засідання віце-спікер Руслан Кошулинський

Система голосування «Рада», за інформацією Кошулинського, не працює.

У залі присутні народні депутати з опозиційних фракцій, позафракційні, деякі представники Партії регіонів.

Варто відзначити, що такої кількості депутатів (більше половини конституційного складу) достатньо для того, щоб ініціювати процедуру усунення президента України з поста. Після цього парламент мусить створити спеціальну тимчасову слідчу комісію, до якої входять спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Висновки і пропозиції тимчасової слідчої комісії розглядаються на засіданні Верховної Ради України. За наявності підстав не менш як 300 народних депутатів приймають рішення про звинувачення президента України.

Потім Конституційний суд виносить висновок щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, Верховний Суд України підтверджує наявність у діях обвинувачуваного ознак державної зради чи іншого злочину. Після того потрібно, щоб не менше 338 парламентарів прийняли рішення про усунення президента України з поста. У цьому випадку виконання обов'язків президента України покладається на прем'єр-міністра України.

Конституція України визначає підставою для імпічменту вчинення державної зради або іншого злочину, які підпадають під дію частини 1 ст. 111 КПК України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук