Генасамблея ООН засудила порушення Росією прав людини в анексованому Криму

Документ підтримали 70 країн-членів ООН, утрималися 76, виступили «проти» - 26 країн

СвітАндрій Стець, 19 грудня 20172091
Зал засідань Генеральної асамблеї ООН

Генеральна асамблея ООН затвердила резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та Севастополі». Про це йдеться у повідомленні Постійного представництва України при ООН.

Як повідомляється, за результатами голосування в пленарній залі документ підтримали 70 країн-членів ООН, утрималися 76, виступили «проти» - 26 країн. Голосування відбулося у Нью-Йорку.

Проект оновленої резолюції щодо прав людини в Криму був внесений 31 жовтня 2017 року. Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство.

Фото: Постійного представництва України при ООН

Резолюція містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами.

Водночас у документі засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, незважаючи на відповідний мандат місії, а також міститься прохання підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 р.) та інформувати 37 сесію Ради з прав людини ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 р.).

Крім того, відзначаються позитивні рішення України в контексті спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, а також підтримка Україною ЗМІ, які були змушені залишити тимчасово окуповану українську територію.

У документі також висловлюється прохання до генерального секретаря ООН координувати дії структур ООН з метою забезпечення імплементації положень цієї резолюції.

Нагадаємо, 14 листопада у Нью-Йорку на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН ухвалили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук