Генпрокурор РФ: Гроші на мітинги опозиції надходять з-закордону
Генпрокурор РФ Юрій Чайка вважає, що гроші на мітинги опозиції в Росії проти фальсифікації парламентських виборів здебільшого надходять з-за кордону, а популярністю соцмереж користуються екстремістськи налаштовані громадяни. Про це він сказав в інтерв’ю «Российской газете».
На думку Чайки, Росія – демократична країна, в якій будь-який громадянин може висловити свою позицію. Однак, він наголосив на необхідності дотримуватися закону. "Неприпустимо, коли окремі особи використовують людей як інструмент для досягнення своїх політичних цілей. Адже гроші на все це часто надходять із джерел, які знаходяться за межами Росії", - сказав генпрокурор.
Він також зазначив, що під час виборів були зафіксовані "деякі порушення", які перевіряють не тільки прокурори, але і слідчі органи. Чайка також висловився з приводу образ представників влади, які прозвучали на мітингах: "У багатьох склалася думка, що після декриміналізації злочинних дій, раніше караних у кримінальному порядку за статтями 129 (наклеп) та 130 (образа) КК РФ, дозволено все, і ніхто ні за що не несе відповідальності. Це не так". Відповідальність, як за образу, так і за наклеп збереглася, тільки тепер вона адміністративна", – нагадав генпрокурор і додав, що штраф становить до 500 тис. рублів для юридичної особи.
Окрім того, керівник відомства заявив, що популярністю соцмереж користуються екстремістськи налаштовані громадяни. "На жаль, ця популярність часто грає на руку екстремістськи налаштованим громадянам", - сказав Чайка. У зв'язку з цим, додав він, "органи прокуратури регулярно здійснюють моніторинг Інтернету на предмет розповсюдження матеріалів екстремістського і терористичного характеру".
"За результатами розгляду заяв прокурорів про визнання матеріалів екстремістськими судами виносяться рішення про обмеження доступу до них. Ці рішення направляються для виконання провайдерам, які мають можливості встановити контентну фільтрацію, виключити прямий доступ до таких сайтів на території Росії". За його словами, "в одній з популярних російських соціальних мереж в Інтернеті в минулому році було виявлено відразу кілька груп, що входили до складу забороненої судом екстремістської організації". Їх чисельність становила кілька тисяч осіб і постійно росла.
"Всього ж слідчими органами розслідуються десятки кримінальних справ. Однак вжиті заходи, як правило, недостатні, оскільки більшість таких сайтів продовжує свою роботу і публікацію заборонених матеріалів", - зазначив генпрокурор. На його думку, "основна причина в тому, що сервери, через які поширюється екстремістська інформація, знаходяться за межами юрисдикції Росії".
Нагадаємо, раніше про "проплачені" мітинги заявляв у ході "прямої лінії" з росіянами прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, який вступив у заочну суперечку з цього приводу із держсекретарем США Гілларі Клінтон. На його думку, американський високопосадовець дала сигнал до дій деяким діячам у Росії.