Голова Ради суддів хоче, щоб служителі Феміди отримували щонайменше $2 тис. зарплати

Голова Ради суддів Валентина Симоненко

Зарплата суддів в Україні повинна бути не менше $2 тис., вважає голова Ради суддів України Валентина Симоненко.

«Зараз зарплати починаються від 12 тис. грн. У райцентрі Закарпатської області та в районному суді Києва 12 тис. грн – дві великі різниці. Я б сказала, що зарплата судді має бути на європейському рівні, тому що у нас європейські ціни. Думаю, це має бути не менше 2 тис. доларів, тобто десь 50 тис. грн – це старт для райцентру», – заявила Симоненко в інтерв'ю журналу «Корреспондент».

При цьому вона наголосила, що за суддями повинен бути встановлений жорсткий контроль і жорстке покарання.

«Звичайно, покарання можливе лише в разі, якщо МВС працює професійно. Та особливо щодо суддів. Тут головними мають бути не політичні гасла, а факти. Судді самі юристи. І будь-який прорахунок правоохоронних органів буде використаний на користь цього недобросовісного і злочинного судді. Він знає, як це зробити. І це треба розуміти», – додала вона.

Голова Ради суддів також розповіла, що кількість кримінальних справ проти суддів в Україні досягає 200, але основна маса з таких справ до суду не доходить.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада підтримала зміни до Конституції України в частині правосуддя. Передбачено, що 7,5 тис. суддів повинні пройти кваліфікаційну перевірку.

Зазначимо також, що переатестація суддів в Україні почалася 16 лютого і, за останніми даними, в українських судах відкрито понад тисячу вакансій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук