Голова Турківської РДА вивів своїх підлеглих на будмайданчик з лопатами
У Турківському районі на Львівщині справжнє чиновницьке ноу-хау. Там знайшли оригінальний підхід до виконання обласних програм. Через брак коштів на спорудження спортивного майданчика за лопати взялись чиновники. Очолив бригаду сам голова Турківської районної держадміністрації.
Чиновницький десант з райцентру прибув у гірське село Бітля Турківського району. Там поблизу школи в рамках обласної програми споруджують спортивний майданчик. З обласного бюджету виділяють 500 тис. грн, ще 200 тис. – з районного. Загалом же потрібно понад 1 млн грн. Таких грошей у районі немає, відтак за роботу взялися громадою. Селяни, школярі та чиновники працюють над спорудженням майданчика.
Очолює бригаду чиновників на будівництві голова Турківської РДА та випускник Бітлянської школи Олександр Лабецький. Змінити теплий кабінет на гірські краєвиди та костюм на робочий одяг чиновника змушує покликання.
«Майданчик такий коштує 1,2 млн грн, на жаль, у нас таких грошей в районі нема. Є 500 тис. грн з обласного бюджету, 200 тис. грн з районного, тому ми можемо 200 тис. грн використовувати тільки на закупівлю матеріалів, щебеню, піску, а всі інші роботи ми повинні робити господарським способом, не укладаючи жодного договору з ніякою фірмою-підрядником на роботи», – розповів голова Турківської РДА Олександр Лабецький.
Ідею спортивного майданчика у Бітлі виношували давно. Роботи ж розпочали наприкінці серпня, планували завершити до Покрови. Та не вдалося, тому форсувати будівництво стали до початку морозів всіма силами.
«Терміни взагалі-то були до Покрови, але не вийшло, трохи погода завадила, бо були дощі, важко було з технікою, наприклад, знайти гідро каток, щоб закатати, то брали в «онурівців», закатали той щебінь, а зараз доробляємо», – зазначив директор Бітлянської школи Іван Гамзяк.
За роботами стежить і представник підрядної компанії. Усі 500 тис. грн, виділені з обласного бюджету, підуть на встановлення штучного покриття.
«В даний момент я спостерігаю і даю поради, як правильно підготовити поле під штучну траву, а ми будемо суто займатись монтажем, тобто її укладкою і кінцевими роботами, зараз все залежить від хлопців, як вони встигають, нам для монтажу трави потрібно орієнтовно тиждень часу, щоб не було морозів», – запевнив представник підрядної фірми Павло Семак.
Ситуація виходить двояка: чиновники в робочий час не на робочому місці, але ж працюють на благо громади. Таку ініціативу турківських можновладців у Львові вітають.
«У цьому випадку голова районної адміністрації зробив абсолютно правильно і те, що вони роблять зараз для користі людей – це найважливіше, а що за це можна притягнути до відповідальності, то хай це буде на совісті тих, хто цього прагне», – заявив начальник управління фізичної культури та спорту Львіської ОДА Юрій Майборода.
Чи перейматимуть турківський досвід чиновники з інших районів – наразі невідомо.