Голова Вищого адмінсуду та його заступник йдуть у відставку

Голова Вищого адміністративного суду Олександр Нечитайло і один з його заступників – Михайло Цуркан – не братимуть участі у конкурсі на посади суддів Верховного суду та ідуть у відставку.

Про це вони повідомили на прес-конференції у п’ятницю, 24 червня, передає УНІАН.

Зокрема, Нечитайло повідомив, що його заява про відставку вже була розглянута на секції Вищої ради юстиції.

Говорячи про мотиви свого рішення піти у відставку і небажання брати участь у конкурсі, Цуркан зазначив: «Я був у числі тих суддів, з якими пов’язувалося створення Вищого адмінсуду. І в мене немає бажання, щоб мене пов’язували з його закриттям. Маючи 30 років стажу, я прийняв рішення подати у відставку. Мабуть, треба давати дорогу молодим».

Разом з тим обидва судді заявили, що залишають свої посади не для того, щоб зберегти суддівські пенсії в разі, якщо вони не пройдуть конкурс.

«Непроходження конкурсу не становить жодного негативу для судді», – сказав Цуркан.

Ще один заступник голови ВАСУ — Михайло Смокович — повідомив, що братиме участь у конкурсі на посаду судді Верховного суду, який буде створюватися у рамках судової рефоми.

Як повідомляв ZAXID.NET, 2 червня Верховна Рада України ухвалила президентський закон про судоустрій і статус суддів. Законом, серед іншого, встановлено, що систему судоустрою становлять місцеві суди, апеляційні суди та Верховний суд, який є найвищим судом у системі судоустрою.

З дня початку роботи Верховного суду Верховний суд, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку, а судді новоствореного Верховного суду мають бути призначені за результатами конкурсу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук