Історичний день для історичного музею
Директора вперше в Україні обиратимуть за новим законом
0До теми
- У Львові вперше склад конкурсних комісій визначали жеребкуванням ZAXID.NET
-
Начальник культури.
Які мистецькі заклади Львівщини можуть змінити керівників відповідно до нового законодавства ZAXID.NET -
Доля директорського крісла .
Призначення керівника Львівського історичного музею загострило проблему із підпорядкуванням установ культури Львівщини ZAXID.NET -
Контракт у законі.
Суть закону про переведення працівників культури на контрактну систему в запитаннях та відповідях ZAXID.NET -
Хто очолить Палац мистецтв?.
На посаду директора претендують чотири кандидата ZAXID.NET
У п’ятницю, 6 травня, розпочинає роботу конкурсна комісія для проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду директорів комунальних закладів Львівської обласної ради «Львівський історичний музей» та «Львівський палац мистецтв». Такий конкурс в Україні відбудеться вперше.
До складу комісії, що обере директора історичного музею увійшли по три представники влади, громадських організацій та трудового колективу. Збори трудового колективу музею делегували Михайла Підгурського (голова Львівської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури України), Романа Шуста (декан історичного факультету Львівського національного університету ім.І.Франка) та Сергія Палісу (директор військово-історичного музею Будинку офіцерів №58).
Ще 3 члени від професійної громадськості були визначені шляхом жеребкування: Роман Яців (мистецтвознавець, художник, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв), Юрій Дубик (доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка») та Наталія Дзюбенко (в.о. завідувача відділу прикладної музеології, старший науковий співробітник Державного природознавчого музею). Ще 3 представників, згідно із законом, мають представляти Львівську обласну раду та ЛОДА.
На посаду директора Львівського історичного музею претендує 9 осіб. Вперше усі відомості про претендентів доступні усім зацікавленим та викладені у вільний доступ. ZAXID.NET вибрав найцікавіше про кожного із кандидатів.
Претенденти на посаду директора Львівського історичного музею
Володимир Гаюк народився у 1951 році у Косові, навчався у Львівському державному університеті, за фахом історик. Очолював Львівський музей історії релігії (1986–2004 pp.). У 2004–2005 pp. – начальник управління культури Львівської обласної державної адміністрації. Зараз не працює. Володимир Гаюк вважає, що музейна справа є його найсильнішою стороною. Серед його пріоритетів, є зокрема бажання «зберегти та модернізувати сучасний стан історичного музею, а також – внести суттєві корективи у тлумачення історії України та королівства Галичини-Володимирії».
Орест Круковський народився у 1970 році у Львові. Фах історика здобув у ЛНУ (заочно). З 2006 року працює у відділу «Музей визвольної боротьби» Львівського історичного музею. Вважає, що посада директора дасть йому можливість «реформувати роботу музею з класичної інституції, що зберігала музейну спадщину минулого, у новий культурний та освітній центр».
Ярослав Музичко народився у 1960 у Львові. Освіта – ЛНУ ім. І. Франка (історик). Був депутатом ЛМР (2010 р. – 2015) та головою постійної депутатської комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму. У 2015 році був заступником директора департаменту міжнародного співробітництва і туризму ЛОДА. Зараз – безробітний. «Маючи добрий досвід роботи у бізнесових, громадських, політичних організаціях, знаю, як створити, мотивувати і вести до конкретних цілей команду», - повідомим Ярослав Музичко. Він вважає, що «Музей - це не тільки безцінні експонати і фонди. Музей повинен бути багатий кваліфікованими, сучасними та креативними кадрами. Успіх - це спільний результат».
Ігор Ожиївський зараз є помічником-консультантом народного депутата України Ярослава Дубневича на платній основі, з 2008 року - начальник управління з питань внутрішньої політики ЛОДА. Претендент народився у 1958 році у Львові та закінчив ЛНУ. За фахом Ігор Ожиївський є радіофізиком. Він вважає, що зможе досягнути «втілення інноваційних напрямків у виставковій, експозиційній та науково-дослідницькій роботі музею. А також налагодити співпрацю із провідними музеями Європи та США».
Андрій Панів народився у 1978 році у Львові. Він є менеджером з оренди будівельних риштувань будівельної компанії «Меркурій-Центр». За фахом є істориком (ЛНУ). Вважає, що йому «буде до снаги проведення реформування роботи музею для виведення його на якісно вищий рівень». Рекомендаційні листи Андрію Паніну надали, зокрема театр «Воскресіння», а також журнали «Зброя та полювання» та «Полювання та риболовля».
Мирослав Побережний народився у 1976 році у Львові. Закінчив філософський факультет ЛНУ ім. І. Франка за спеціальністю «Філософія». З 2006 року працює у Львівському історичному музеї на посаді старшого наукового співробітника у відділі історичних коштовностей. Мирослав Побережний вважає своїми перевагами «стратегічне мислення, вміння працювати у команді, правильно визначати цілі та знаходити адекватні методи їх досягнення». Він бажає впроваджувати у роботу музею «системні позитивні зміни».
Ігор Тимець є директором Історико-краєзнавчого музею м. Винники (з 1991 року) та депутатом Винниківської міської ради. Він народився у 1968 році у Винниках. Закінчив історичний факультет ЛНУ. Ігор Тимець пропонує музею декілька проектів: «Із задуманого: створення Депозитарію з відкритими фондами, побудова сучасних інтерактивних експозиції, відкриття нових відділів, зокрема Музею міста, покращення матеріально-технічної бази музею та збільшення надходжень музею».
Єдина жінка серед претендентів на посаду Світлана Хавалко народилася у 1974 році у Львові. Навчалася на заочному відділенні історичного факультету ЛНУ. З 1992 року працює в історичному музеї. Зараз є головним зберігачем. «Як молода і творча людина, зберігши досвід і кращі традиції попередників, я маю розуміння як подолати існуючі проблеми і готова взяти на себе відповідальність за розвиток і майбутнє Музею», - вважає Світлана Хавалко.
Роман Чмелик - директор Музею етнографії і художнього промислу, в.о. віце-президента Українського національного комітету ІСОМ, кандидат наук. Він народився у 1962 році у Львові. У поліграфічному інституті ім. І. Федорова отримав фах журналіста. У музеї етнографії працює з 1986 року. Вважає, що його «професійний досвід керівництва академічним музеєм, комунікабельність і креативність у міжнародній співпраці і, менеджерські здібності, вміння ефективно організувати роботу великого музейного колективу, націленість на результат і вміння досягати мети оптимальними засобами сприятимуть динамічному розвитку Львівського історичного музею у відповідності сучасним тенденціям європейського музейництва».
Фото з відкритих джерел