У Дублянах розклеїли листівки, у яких університет спонукає мешканців тиснути на мера

На вихідних у Дублянах розклеїли звернення, у яких університет спонукає мешканців змусити міського голову прийняти на баланс аварійний водопровід

СуспільствоОлена Петришин, 12 листопада 20187730
У Дублянах розклеїли листівки, у яких університет спонукає мешканців тиснути на мера
У 1960 роках Львівський аграрний університет, розбудовуючи інфраструктуру Дублян, збудував житлові будинки, школу, а також мережі водопостачання

Львівський національний аграрний університет (ЛНАУ), який від 60-х років надає послуги із водопостачання та водовідведення мешканцям Дублян, повідомив населенню, що не в змозі більше опікуватись аварійним водогоном. Відповідну інформацію від керівництва вишу розклеїли цими вихідними на дошках оголошень у Дублянах.

У повідомленні йдеться про те, що система водогону у 10-тисячному місті сьогодні у вкрай поганому стані. Комплексний ремонт мереж, за підрахунками ЛНАУ, коштуватиме близько 20 млн грн. Університет запевняє мешканців, що таких коштів немає.

Відповідне звернення до дублянців цими вихідними розмістили на дошках оголошень у Дублянах. Фото із Facebook

Щоби відремонтувати водогін, потрібно передати мережу на баланс міста. Раніше Дублянська міська рада прийняла рішення №2 від 30.01.2018 року про готовність взяти на баланс інженерні системи водопостачання та водовідведення. Однак 2 лютого міський голова Дублян наклав вето на це рішення.

Університет не може дійти порозуміння із мером, тому через інформаційні листівки вирішив закликати людей вплинути на міського голову. Перший проектор ЛНАУ Віталій Боярчук повідомив ZAXID.NET, що таким зверненням університет просить виборців переконати міського голову змінити своє рішення. Водночас, у який саме спосіб мешканці мають вплинути на мера, Віталій Боярчук не зазначив.

«Небажання голови прийняти на баланс інженерні мережі виключає можливість жителів міста Дубляни отримувати безперебійно якісну воду. Університет просить мешканців Дублян долучитись до вирішення питання передачі водогону, зокрема спонукати голову та депутатів прийняти відповідні рішення», — йдеться у зверненні ЛНАУ до мешканців Дублян.

Якщо мережі перейдуть на баланс міської ради, то їх можливо буде відремонтувати завдяки програмі «Реконструкція водопровідно-каналізаційних мереж у Дублянах», напрацьованою Львівською ОДА на початку року. В іншому випадку, дублянці й надалі потерпатимуть від постійних вимкнень води через часті аварії на водогоні. У ЛНАУ ZAXID.NET повідомили, що сьогодні мережі водопостачання та водовідведення у Дублянах зношені на 80%.

Незважаючи на це, міський голова Дублян Василь Попович повідомив ZAXID.NET, що не збирається змінювати свою позицію. Більше того — розклеєні університетом звернення мер розцінює, як тиск на міську раду.

«Нехай собі що завгодно розклеюють по Дублянах! Без проведення аудиту роботи мереж водопостачання та водовідведення міська рада Дублян не буде приймати водопровід на свій баланс. Ми не готові купувати кота у мішку навіть, якщо ЛНАУ цього вимагає!» — повідомив Попович.

З його слів, у бюджеті на наступний рік міська рада Дублян планує передбачити кошти на проведення аудиту мережі водопостачання та водовідведення у місті.

«Але для проведення аудиту університет повинен надати доступ до документації та своїх приміщень. Водночас, для передачі водогону на баланс міста, потрібно згоду Міносвіти, яке сьогодні є власником цих мереж. Повірте мені на слово, що університет ще навіть не звертався у Міністерство за згодою передачі мереж місту», — наголошує мер Дублян.

Віталій Боярчук запевнив, що Міносвіти погодить передачу водогону на баланс міста: «Міністерство із задоволенням віддасть водопровід місту, бо послуга із водопостачання та водовідведення — це не функція Міносвіти. Міністерство навіть не має на це коштів».

На думку мера, щоби дублянці регулярно отримували водопостачання, потрібно створити у Дублянах місцевий водоканал або підключити місто до ЛМКП «Львівводоканал».

«Навесні цього року на нараді розглядали питання щодо підключення Дублян до ЛМКП «Львівводоканал». Для цього університет повинен був надати усю інформацію про стан і роботу мереж. Однак університет до сьогодні чомусь не надав ЛМКП «Львівводоканал» інформацію. Зате встигли розклеїти оголошення по Дублянах… Розумію, що університету вигідніше передати аварійний водогін мерії, аніж самостійно ремонтувати мережу. Однак дивним для мене залишається те, чому при таких високих тарифах на воду ЛНАУ досі не знайшов коштів на ремонт», — каже Попович.

Додамо, що сьогодні мешканці Дублян платять за водопостачання за такими тарифами — 10,74 грн/м3 та 8,89 грн/м3 водовідведення. У той час львів’яни за централізоване водопостачання сплачують 8,57 грн/м3 та 4,34 грн/м3 за водовідведення.

Нагадаємо, що у жовтні впродовж шести днів у Дублянах до 12-х багатоповерхівок не подавали воду через поломку на водогоні Стронятин-Дубляни. Обурені дублянці близько години перекривали дорогу Київ-Чоп. До людей приїжджав міський голова Дублян Василь Попович, який запевнив, що ситуацію вирішать. На шостий день після відключення води, дублянці приходили вимагати пояснення у ЛНАУ, погрожуючи знову перекривати трасу та блокувати роботу вишу. Після усунення поломки на водогоні мешканцям Дублян продовжують без попередження вимикати воду. У ЛНАУ тимчасові відключення пояснюють аваріями на водопроводі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук