Голові ДМС пропонували мільйон доларів хабаря за посаду керівника Львівської митниці
Злочинці пропонували хабар за призначення підконтрольних керівників Львівської, Волинської і Чернівецької митниць
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ) викрили двох зловмисників, які пропонували 1,7 млн доларів хабара голові Державної митної служби. За ці гроші вони просили призначити підконтрольних керівників Львівської, Волинської і Чернівецької митниць.
Як повідомила у четвер, 4 липня, пресслужба САП, двоє чоловіків запропонували керівництву Державної митної служби України 1 млн доларів за призначення своєї людини на посаду керівника Львівської митниці, ще 500 тис. доларів за посаду очільника Волинської митниці та 200 тис. доларів – за керівника Чернівецької митниці.
Учасники злочинної групи обіцяли керівництву митної служби половину доходів, отриманих в результаті незаконної діяльності на митниці за сприяння підконтрольних керівників.
Ініціатора злочинної групи затримали. Обом чоловікам повідомили про підозри за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 ККУ.
Доповнено. Журналісти Bihus.Info повідомили, що причетним до підкупу керівництва Держмитслужби виявився пасинок директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександра Рувіна Назар Шептицький, який був фігурантом розслідування Bihus.Info.
За даними слідства, Шептицький підбурив кількох відомих і впливових людей до надання й отримання хабарів за призначення «потрібних» кандидатів на керівні посади митниці. Надалі, вони разом мали б спільно «розпилювати» незаконні прибутки від підконтрольного підрозділу митниці. Улітку 2023 року Шептицький, за даними НАБУ, вирішив поставити підконтрольних людей на високі посади на митниці шляхом підкупу т.в.о. Голови Держмитслужби. Для комунікації з останнім Шептицький залучив посередника – ним став Руслан Черкаський, на той час уже колишній заступник очільника митниці (звільнений на початку 2023 року, зокрема на тлі численних корупційних скандалів). Черкаський мав передати очільнику митниці пропозицію хабаря за посади в західних областях.
«Фінансувати» ці призначення та підбирати список підходящих кандидатур Шептицький, за даними детективів, планував разом зі спільником Олегом Гаталяком. Окрім того, Гаталяк також мав контролювати й розподіляти хабарі на майбутньому підконтрольному підрозділі митниці. Наприклад, з Волинської митниці у разі успіху «партнери» планували отримувати близько 2 млн доларів щомісяця, з яких половину лишати собі, зазначає Bihus.Info.
Раніше у вересні 2021 року журналісти Bihus.Info встановили, що на той час Назар Шептицький мав у власності та користуванні дорогу нерухомість та велику кількість люксових автівок, які були не співмірні з його офіційними доходами. Наприклад Range Rover вартістю близько 3,5 млн грн, квартира в ЖК «Французький квартал» орієнтовною вартістю в 150 тис. доларів, квартира у ЖК «Липська вежа», що в урядовому кварталі Києва, оренда якої вартувала 8 тис. доларів на місяць.